Abdullah Öcalan İmralıdan Çıkacak Mı
Gönderen: admin Tarih: 10 Oca, 2013 At 10:55 AM | Kategorisi : Haber, Magazin | 0 Yorum

Abdullah-Ocalan-imralidan-Cikacak-Miİmralı sürecini en doğru bilgilerle köşesine taşıyan Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi, merak edilen o soruya da yanıt verdi…Abdülkadir Selvi yazısına günlerdir konuşulan Öcalan çıkacak mı? sorusuyla başlıyor.
Bir lider için en büyük korkunun örgütünün tasfiye edilmesi olduğuna değinen yazar, İmralı’nın içinde yer aldı ğı psikolojik durumla ilg i lı önemli tespitler yapıyor.
Herşey normalleşip terör sona erdiğinde, her ne kadar Başbakan Recep Tayyip Erdoğan “Öcalan bizim dönemimizde çıkamaz” dese de bu ülkede her şeyin mümkün olduğunu ve problemi n PKK’yı tasfiye etmek değil Kürtlerle birlikt e geleceğimizi inşa etmek olduğunu söylüyor.
İşte Abdülkadir Selvi’nin yazısından bir bölüm;
Öcalan’ın yakalanma süreci başta olmak üzere Türkiye, PKK’yı tasfiye etme konusunda fırsatlar yakaladı ama bir türlü bu iradeyi gösteremedi.
Ama bunda bölge üzerine hesapları olan güçlerin, PKK kartını ellerinden bırakmak istememelerinin payı yok mu?
PKK olayının bu hale gelmesinin sebeb i (Öcalan yakalandıktan sonraki süreç) 1 Mart tezkeresidir.
Reklam Alanı
. Sonra PKK tekrar dan canlandı.’
Siz deyin 4, ben deyim 5 yı l evve l yapılmıştı bu analiz. Molla Mustafa Barzani ile dostluğu olacak kadar Kürt tarihinin köklerine vakıf bir isim tarafından.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>