Abdülkadir Selvi PKKnın Ekonomik Boyutu Haberi
Gönderen: admin Tarih: 10 Oca, 2013 At 10:58 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Abdulkadir-Selvi-PKKnin-Ekonomik-Boyutu-Haberi

imralı görüşmeleri süreciyle ilg i lı Ankara kulislerini en yakından takip eden isim olarak gösterilen Yenişafak Gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, bugün dikkat çekici satırlara imza attı.
imralı’yla yürütülen görüşmelerin gizli kodlarını en iyi çözen isim olarak da gösterilen Selvi, PKK’nın silah bırakması ve dağdan inmesinin ekonomik boyutuna işaret etti. PKK ekonomisinin vardığı boyutları rakamlarla anlatan Selvi, çözümün önünde ciddi zorluklar olduğunu kaydedip 6 madde sıraladı.
iޞTE SELVi’NiN O 6 MADDESi
1-PKK’nın şu anda dağda 3500-4000 militanı bulunuyor. Bunların yüzde 80’i okuryazar değil, en fazla ilkokul mezunu ya da mesleksiz.
Reklam Alanı
.
100 KiޞiLiK YABANCI ÖRGÜT ÜYESi VAR
2- Örgütteki yabancı uyruklu militanların durumu. 1000 şahı s oldukları söyleniyor. Ağırlığını Suriyeliler oluşturuyor, iran ve Iraklılar da var. Örgüt tasfiye edilince bunlar ne olacak?
3-PKK’daki sayıları 750-1000 arasında olan kadınlar. Örgüt tasfiye olduğunda bu kadın lara gidin evinizde oturun mu denilecek? Onların kilim dokuyup, börek açması beklenmiyor. Örgütte cephaneliklerin bakımı, bomba düzeneğinin hazırlanması ve özellikle de mayın yapımı ve bakımından sorumlular. PKK’nın kadınları ne olacak?
AVRUPA GELiRi 11-12 MiLYON DOLAR
4-Örgütün Avrupa’daki yıllık geliri 11-12 milyon dolar. Avrupa’da PKK’dan maaş alan önemli bir kadro ve yayın grubu var. Zübeyir Aydar gibilerin aylık gideri 10 bin Euro’nun üzerinde. ingiliz kumaşından giyinip, italyan kravat takan bu isimler, tasfiyeden sonra ne yapacak?
5-Sayıları 225 olan lider kadro. Bir kısmı Öcalan’la birlikt e dağa çıkmış. Altlarından örgütlerinin çekilmesine ve bir meçhule terk edilmeye izin verecekler mi?
500 MiLYON DOLARLIK UYUޞTURUCU GELiRi
6-Uluslararası güçler, bu sürecin önündeki en büyük engel. israil ve iran başta geliyor. ABD’nin desteği şüphesiz ki oldukça çok önemli. faka t sene de 500 milyon dolar uyuşturucu geliri olan örgütün bir de ekonomik büyüklüğü söz konusu.
MEKAP EKONOMiSi
Militanların ayağına giyecekleri Mekap ayakkabı dahi ortaya bir ekonomik büyüklüğü çıkarıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>