Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

ABDli Yazar Tokatta Ev Aldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:57:57
ABDli Yazar Tokatta Ev Aldı

ABDli yazar Tokatta ev aldı…‘Bir Çay Daha Lütfen’ kitabı ile çay kültüründen yola çıkarak Türkiye ve Türk insanını anlatan Amerikalı yazar Katharine Branning, Tokat ilinde ahşap bir ev satın aldı.Bir itfaiye erinin İstanbul ili Laleli’de ikram etmesiyle ça ile tanışan ve Türkiye’yi ziyaret ettiği 30 yılın ardından, ‘Bir Çay Daha Lütfen’ kitabını yazan Amerikalı yazar […]

ABDli-Yazar-Tokatta-Ev-AldiABDli yazar Tokatta ev aldı…
‘Bir Çay Daha Lütfen’ kitabı ile çay kültüründen yola çıkarak Türkiye ve Türk insanını anlatan Amerikalı yazar Katharine Branning, Tokat ilinde ahşap bir ev satın aldı.
Bir itfaiye erinin İstanbul ili Laleli’de ikram etmesiyle ça ile tanışan ve Türkiye’yi ziyaret ettiği 30 yılın ardından, ‘Bir Çay Daha Lütfen’ kitabını yazan Amerikalı yazar Katherine Branning, geçen se-ne ziyaret ettiği Tokat’a yenide n dan geldi.

‘TOKAT’A AޞIK OLDUM’

‘Bir Çay Daha [r] Lütfen’ kitabını bütü n dünyanın okuduğunu anımsatan ABD’li yazar Branning, önceki se-ne geldiği Tokat’tan oldukça çok etkilendiğini belirt ti. Branning, oldukça çok sayıda tarihi eserin yer aldı ğı Sulu Sokak’ta ahşap bir ev satın aldığını belirterek, “Ben Tokat’a ilk geldiğimde aşık oldum. Pazar ilçesi’ne varım ve oradaki kervansarayı gördüm, oldukça çok etkilendim. Biraz incele-me yaptım ve bu hanın bir kadın tarafından yapıldığını öğrendim. Ve bu hikayeden oldukça çok etkilendim. Türkiye oldukça çok güzel. Ama istanbul, Bodrum yok, Tokat ili daha güzel” diye konuş-tu.

‘TÜRK ÇAYI ORGANiK’

Vali Mustafa Taşkesen, ikram edilen çayı kendisinden ev-vel içmediğini fark eden ABD’li yazar Katharine Branning’in, Türk örf ve adetlerine de uyduğunu belirt ti. Türk çayının doğal bir çay olduğunu ifade eden yazar Branning ise, “Tek bir doğal çay var, Türk çayı. Rize ili yukarıda olduğundan dolayı ilaç yok. Bundan dolayı Türk çayı saf ve doğal bir çay. Organik bir çay” diye konuş-tu. Branning, kendisine Türkiye’de ‘Kadriye’ diye hitap edildiğini sözlerine ekledi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz