Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

800 Bin Açık Hat Kapandı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:25:29
800 Bin Açık Hat Kapandı

800 bin açık hat kapandı…BTK Başkanı Tayfun Acarer, “ޞu ana kadar 2,3 milyon araştırmama yapıldı, 800 bin civarında abone, kullandığı GSM hattını sonucu söyledirdi” diye konuş-tu.BTK’nın geçtiğimiz Ekim ayında başlattığı sahte kimlikler ile alınan telefon hatlarının iptal edilmesine yönelik çalışma 1 Ekim’de yani 1 yılın sonunda doluyor. CNBC-e’ye konuşan BTK Başkanı Tayfun Acarer, “Açık hatlar […]

800-Bin-Acik-Hat-Kapandi800 bin açık hat kapandı…
BTK Başkanı Tayfun Acarer, “ޞu ana kadar 2,3 milyon araştırmama yapıldı, 800 bin civarında abone, kullandığı GSM hattını sonucu söyledirdi” diye konuş-tu.
BTK’nın geçtiğimiz Ekim ayında başlattığı sahte kimlikler ile alınan telefon hatlarının iptal edilmesine yönelik çalışma 1 Ekim’de yani 1 yılın sonunda doluyor.

CNBC-e’ye konuşan BTK Başkanı Tayfun Acarer, “Açık hatlar için 1,5 aydan az bir zaman kaldı. özel olarak faturasızlarda bir oldukça çok hat gerçek [r] kullanıcının sonucu kayıtlı değil. Kullanıcı çoğunlukla bunu bilmiyor. Hat alırken başkansının sonucu olan hattı O’na veriyorlar. Burada oldukça çok önemli kullanıcı mağduriyetleri ile karşılaşıldı. diye konuş-tuk ki bizim web sayfamıza sorguda bulunun, üzerinizde ne kadar hat var görün. Değiştirmek istiyor iseniz 1 sene-de değiştirin. ޞu ana kadar 2,3 milyon sorgu yapıldı. 800 bin civarında abone, kullandığı GSM hattını sonucu söyledirdi. Dolayısı ile bu meselede sıkın-tı çözüldü.”diye konuştu.

AÇIK HAT NEDiR? Hattı kullanan şa-hıs ile hattın sonucu kayıtlı şahsıın deği-şik olduğu hatlar “açık hat” şeklinde ifade ediliyor. birtakım bayilerin, hat açtırılması için gerekli olan kimlik bilgi ve belgelerini aldıkları vatandaşın sonucu, haberi olmadan birden fazla abonelik yapabiliyor. Vatandaşın haberdar olmadığı hatlar, başka şahıs-lar tarafından kullanılabiliyor. Vatandaş, bu hatların sonucu kayıtlı olduğunu hat ile alaka-lı bir sıkın-tı çıktığında öğrenebiliyor. Örneğin hiç kullanmadığı, varlığından haberinin dahi bulunmadığı hattın borcundan dolayı haciz işlemiyle karşı karşıya kalabiliyor. Bu hatlar, yasal telefon dinlemesini engellemek maksadı ile suç örgütleri tarafından da kullanılabiliyor ve sonucu kayıtlı hat olduğundan habersiz vatandaş mağdur olabiliyor.

TWITTER ÇALIޞMASI TAMAMLANIYOR BTK Başkanı Tayfun Acarer, Twitter’ın Türkiye’de veri merkezi kurmasının sağlanmasına yönelik çalışmalar ile alaka-lı de bilgi verdi. Daha ev-vel de Twitter’ın Türkiye’ye gelmesi ile alaka-lı birtakım çekinceleri olduğunu anımsatan Acarer, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın konu ile alaka-lı bir çalışma rica ettiğini belirt ti. Acarer, “Bu çalışma tamamlanmak üzere. Meclis açıldığında az zaman içerisinde gündeme gelecek diye düşünüyorum. Ondan sonra bir süreç bu. Biz yaptık, siz de sözünüzde durun diyeceğiz” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz