Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

400 Bin İşletme Mercek Altına Alındı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 5 Ağustos 2013 - 01:16:35
400 Bin İşletme Mercek Altına Alındı

Türkiye’nin en büyük ara-ba fabrikalarından birisinin galeri, yine en büyük telekominikasyon firmalarından birisi inşaatçı şeklinde kayıtlarda bulundu ğu anlaşıldı.Bunun sonucu harekete geçilerek 400 bin işletmenin tek tek ziyaret edilerek bilgilerinin güncellenmesine karar verildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Bakanlık şeklinde 81 il bazında sanayi işletmelerinin tespitine yönelik kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirterek, sanayi […]

400-Bin-isletme-Mercek-Altina-AlindiTürkiye’nin en büyük ara-ba fabrikalarından birisinin galeri, yine en büyük telekominikasyon firmalarından birisi inşaatçı şeklinde kayıtlarda bulundu ğu anlaşıldı.
Bunun sonucu harekete geçilerek 400 bin işletmenin tek tek ziyaret edilerek bilgilerinin güncellenmesine karar verildi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Bakanlık şeklinde 81 il bazında sanayi işletmelerinin tespitine yönelik kapsamlı bir çalışma başlattıklarını belirterek, sanayi işletmelerinin hangi alanlarda faaliyet gösterdikleri, hangi ürünleri ürettikleri, makine [r] parkları ve sorunları tespit edilerek, kayda geçirileceğini diye konuş-tu. Ergün, “Bu yılın sonuna kadar arazi sayımını da tamamlıyoruz ve böylece kamunun elindeki verilerle, arazideki verileri birbiriyle örtüşür hale getirmiş olacağız” diye konuş-tu. ENVANTER ÇIKARILACAK Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın Türkiye’de ilk defa yaptığı bu çalışmayla, sanayi sicil kayıtları yakınında Gelir idaresi Başkanlığı kayıtları ile Sosyal Güvenlik Kurumu kayıtları da değerlendirilerek bütü n imalat sanayinin tam bir envanterinin çıkarılması hedefleniyor. Kamunun elindeki veri deği-şiklığı sağlıklı planlama ve strateji üretimine engel oluyor. Bakanlık bu tasarımnin tamamlanması ile hem kamuya hem özel sektöre bütü n sanayi ve ötek i sektörler ile alaka-lı sağlıklı veriler sunma imkanına kavuşmuş olacak. Bu veriler teşvik politikaları başta olmak üzere her türlü planlama ve strateji oluşturma çalışmalarında kullanılacak. Böylece bütü n sanayi işletmeleri, Türkiye haritası üzerinden izlenebilecek. Ergün bir grup gazeteciye şu bilgileri verdi: BELLi OLACAK “Çalışmalarımız esnasında şunu gördük ki, Türkiye’de veriler birbiriyle uyuşmuyor, konuşmuyor. Yani bir kurumun sanayici diye konuş-tuğine biz sanayici demiyoruz, bizim sanayici diye konuş-tuğimize bir başka kurum sanayici demiyor. Eğer verileriniz birbiriyle konuşmuyorsa ve hatalıysa, kayıtlarınız doğru kaydedilmemişse o zaman doğru politika da geliştiremiyorsunuz. Düşünün büyük ara-ba fabrikalarından bir tanesi, ara-ba üretim tesisi şeklinde kodlanacağı yerde, ara-ba satış merkezi şeklinde kodlanmış. Böylece bu işyeri ara-ba pazarlamacısı şeklinde kayıtlarda yer alıyor. Yine ülkemizin en büyük telekomünikasyon firmalarından birinin, bilgi ve iletişim sektöründe yer almadığını gördük. Bu firmamız bununnla birlikte bilgi ve iletişim sektörüne dair yatırım yapar iken alt yapı da yaptığı için inşaat firmaleri arasında kaydedilmiş gözüküyor. O zaman da inşaat sektörünün cirosu bir anda şişiyor.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz