Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

21. Hazar Şiir Akşamları Başladı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 21 Haziran 2013 - 18:57:32
21. Hazar Şiir Akşamları Başladı

Elazığ ili 21.Uluslararası Hazar ޞiir Akşamları şairler yürüyüşü ve açılış programı ile başladı. Yürüyüşü öncesin İstanbul ili Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı tarafından PTT Meydanı’nda bir konser verildi. Mehter Takımı eşliğinde ve Eski Belediye Binası önünde başlayan yürüyüş, Öğretmenevi’ne kadar devam etti. Yürüyüşe Elazığ ili Valisi [r] Muammer Erol, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, […]

21-Hazar-Siir-Aksamlari-Basladi
Elazığ ili 21.

Uluslararası Hazar ޞiir Akşamları şairler yürüyüşü ve açılış programı ile başladı.

Yürüyüşü öncesin İstanbul ili Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı tarafından PTT Meydanı’nda bir konser verildi.

Mehter Takımı eşliğinde ve Eski Belediye Binası önünde başlayan yürüyüş, Öğretmenevi’ne kadar devam etti.

Yürüyüşe Elazığ ili Valisi [r] Muammer Erol, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Elazığ ili Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, yazarlar, şairler, öğrenciler ve oldukça çok sayıda vatandaş katıldı.

Yürüyüşün arkasından Merkez Öğretmenevi önünde şiir akşamlarının açılış programı gerçekleştirildi. Programa saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başlandı ve Hazar ޞiir Akşamları adına yapılan konuşmalar ile devam edildi.

Etkiliğe katılan şairler adına, Almas Binnetova ,Yahya Akengin ve Altan Deliömeroğlu birer konuşma yaparak şiir akşamlarının Elazığ’ın ehemmiyetli bir kültürel değeri olduğini söyled iler.

Elazığ ili Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu ise, şehirde yıllardan beri resmi kurumların ve Sivil Toplum Kuruluşların örnek bir berabe rlik ile dayanışma göstererek 21 sene-den beri düzenledikleri etkinliğin ülke ve Türk Dünyası’nın ehemmiyetli kültür ve sanat etkinliklerinin başında geldiğini ifade etti.

Vali Muammer Erol da Elazığ’ın, ilhamını engin Harput kültüründen alan Elazığ ili ve Türkiye’de olduğu kadar Türk dünyasında da şiir ve kültürün şehri şeklinde tanındığını ifade etti. Vali Erol, “1992 yılında bir kaç şiir gönüllüsünün başlattığı bu faaliyet ülkemiz ve Türk Dünyası’nın ehemmiyetli bir faaliyeti haline gelmiştir” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz