Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

12 Milyar $lık Şok İçin İlk Açıklama
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:32:02
12 Milyar $lık Şok İçin İlk Açıklama

12 milyar $lık şok için ilk açıklama…Abu Dabili enerji firması TAQA’nın Afşin-Elbistan’daki 12 milyar dolarlık kömür santrali tasarımıni askıya alma kararını değerlendiren Enerji Bakanı Taner star, “Bu tercihin siyasi olmamasını dilerim” diye konuş-tu.Bakan star, şöyle söyledi: “Her tasarım karşısında B ve C planımız vardır. Afşin-Elbistan’daki kömür havzaları Türkiye’nin kömür rezervinin tahmini yüzde 40-45’i. Bizim için […]

12-Milyar-lik-Sok-icin-ilk-Aciklama12 milyar $lık şok için ilk açıklama…
Abu Dabili enerji firması TAQA’nın Afşin-Elbistan’daki 12 milyar dolarlık kömür santrali tasarımıni askıya alma kararını değerlendiren Enerji Bakanı Taner star, “Bu tercihin siyasi olmamasını dilerim” diye konuş-tu.
Bakan star, şöyle söyledi: “Her tasarım karşısında B ve C planımız vardır. Afşin-Elbistan’daki kömür havzaları Türkiye’nin kömür rezervinin tahmini yüzde 40-45’i. Bizim için mutlaka önemli. Yerli kaynakları ile elektrik üretimi hedeflerimizin de başında geliyor. Birleşik Arap Emirlikleri ile yaptığımız hükümetler arası anlaşma IGA ve onun ev [r] malikliği anlaşmalarını da hazırlıyorken, böyle bir kararı tek taraflı şeklinde alıyor olmaları tartışılır. Bu tarafları olan bir anlaşmadır. Kendi hükümetlerinden bu anlaşmayı geçirmişler, finansman yapılarını da düzenlemişlerdir. Biz bu kararlılığımızdan vazgeçmeyeceğiz. Birleşik Arap Emirliklerindeki kardeşlerimiz ister böyle bir karar alsınlar, ister devam edecek olsunlar, biz şimdi ötek i ülkeler ile görüşmelerimize başladık.”Siyasi gerekçelere dayanmamasını temenni ederim star, kömür yatırımlarından vazgeçilmemesi gerektiğini vurgulayarak, “Birleşik Arap Emirlikleri TAQA firması, görüşmeleri belli oranda olgunlaştırdığımız ve bir seviyeye getirdiğimiz, 13-14 aydan beri bir seviyeye getirdiğimiz noktadaydı. TAQA firmasının tercihlerinin siyasi gerekçelere dayanmamasını temenni ederim. Böyle bir şeyi ne kardeşlik hukukuna ne de ilişkilerimize sığdırabilirim. Bunun böyle olmadığına inanmak isterim. Ama özel olarak Mısır ve Suriye’deki gelişmelerin, enerji yatırımları ile ilgi-li meselelerde kendileri bakımındanbir tercih noktasına geldiğini gösteriyor. Kendilerinin izahatlarını bekliyoruz” değerlendirmesinde tespit edil-di.

Türkiye’de yaratılmak istenen piyasa durgunluğunun AB ülkelerinde 3-4 yıldır görüldüğünü hatırlatan star, Türkiye’nin bu duruma düşmeyeceğini belirt ti. star, “Tamamen yerli kaynaklardan üreteceğimiz bir elektrikten vazgeçmemiz söz konusu değildir. TAQA olmazsa başka bir firma olur, bir yolumuza sürüyoruz” şeklinde mesele ştu.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz