Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Zuckerbergin Facebook Sayfasını Ele Geçirdiler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:24:24
Zuckerbergin Facebook Sayfasını Ele Geçirdiler

Zuckerbergin Facebook sayfasını ele geçirdiler…Filistinli bir bilişim uzmanı, Facebook’ta yer alan yeni bir açığı bulduktan sonra güvenlik ekibinin dikkatini çekmekte başarılı olamadı ve arkasından hali ispat etme amacı ile Mark Zuckerberg’in Facebook profilini ele geçirip kendi rica ettiği biçimde bilgiler eklemeye başardı.Bu açığı kullananlar, arkadaş listesinin içerisinde olmasa dahi herhangi bir Facebook profilini rica ettiği […]

Zuckerbergin-Facebook-Sayfasini-Ele-GecirdilerZuckerbergin Facebook sayfasını ele geçirdiler…
Filistinli bir bilişim uzmanı, Facebook’ta yer alan yeni bir açığı bulduktan sonra güvenlik ekibinin dikkatini çekmekte başarılı olamadı ve arkasından hali ispat etme amacı ile Mark Zuckerberg’in Facebook profilini ele geçirip kendi rica ettiği biçimde bilgiler eklemeye başardı.
Bu açığı kullananlar, arkadaş listesinin içerisinde olmasa dahi herhangi bir Facebook profilini rica ettiği gibi bilgiler ile doldurabiliyor. Khalil Shreateh’in kendi blogundaki izaha göre Facebook’un Beyaz ޞapka güvenlik ekibi tepki vermeyince ve 500$ ödülü ödemeye yanaşmayınca bu yolu izlemiş.Bulduğu açığı en etkili bir şekilde biçimde gözler [r] önüne sermiş olan hacker, arkasından Facebook yöneticisi Zuckerberg’in arkadaşı Sarah Goodwin’e ulaşmış ve arkasından bulduğunuz bir hata değil cevabı almış. iyice küplere binen Shreateh’in kendini ispatlamak için Zuckerberg’in sayfasını ele geçirmiş olması şaşırtıcı olmadı. Facebook güvenlik ekibi Shreateh’e ait hesabı daha en başta rapor ettiği anda askıya almış ve güvenlik gerekçesini göstermiş.Anlaşılan mühendisler bulunan açığı tam şeklinde kavrayamamışlar ve baştan savmayı tercih etmişler. Sitenin sözleşmesine karşı gelen Shreateh’e bulduğu açıktan ötürü vaat edilen ödül verilmeyecek! Facebook yöneticisinin sayfasını ele geçirip bulunan açığı ispatlamak kabul edilebilir bir durum olmadığından ne ödül alacak, ne de bunda böyle Facebook ortamında vakit geçirebilecek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz