Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yüksekovada Okulun Üzerine Çığ Düştü
Yüksekovada Okulun Üzerine Çığ Düştü

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Karlı Köyü’nün Karabağ Mezrasında, okulun üzerine çığ düştü.   Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Karlı Köyü’nün Karabağ Mezrasında, okulun üzerine çığ düştü. Kış nedeniyle eğitime ara verildiği için okulun boş olması, olası bir faciayı önledi.Yüksekova’da 4 gündür aralıksız devam kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, ilçe merkezi ve köyler de adeta kara gömüldü. Yüksekova’ya bağlı […]

Yuksekovada-Okulun-Uzerine-Cig-DustuHakkari’nin Yüksekova İlçesi Karlı Köyü’nün Karabağ Mezrasında, okulun üzerine çığ düştü.
 

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Karlı Köyü’nün Karabağ Mezrasında, okulun üzerine çığ düştü. Kış nedeniyle eğitime ara verildiği için okulun boş olması, olası bir faciayı önledi.Yüksekova’da 4 gündür aralıksız devam kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken, ilçe merkezi ve köyler de adeta kara gömüldü. Yüksekova’ya bağlı Karlı Köyü’nün Karabağ mezrasındaki ilkokulun üzerine çığ düştü. Çığın düşmesiyle birlikte 2 derslikli okul kara gömüldü.[r].Ağır kış şartları yüzünden eğitime ara verilmesi nedeniyle okulun boş olması, muhtemel bir faciayı önledi. Köylüler okulun içine pencereden açtıkları tünelden girdi. Okulun sıra ve masalarının kar içinde kaldığını gören vatandaşlar, bu durumu fotoğrafladı. Köylüler, okulda maddi hasar meydana geldiğini ve yollarınında henüz açılmadığını söyledi. ERZURUM’DA 2 ÖĞRENCİNİN ÜZERİNE ÇIĞ DÜŞTÜErzurum’un Tekman İlçesi Yukarı Hanbey köyünde okula giden 2 erkek öğrencinin üzerine çığ düştü. Yaklaşık 25 dakika çığ altında kalan çocuklardan biri kendi olanakları ile kurtulurken, yaralı çıkarılan diğeri Tekman Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.Tekman İlçesi’ne bağlı 15 hane, 150 nüfuslu Yukarı Hanbey Köyü’nde okula gitmek için bu sabah yola çıkan amca çocukları 11 yaşındaki Kasım Polat ve 7 yaşındaki Hamza Polat’ın üzerlerine çığ düştü. Hamza Polat kendi imkanlarıyla kurtulurken, Kasım Polat 25 dakika çığ altında kaldı. Hamza Polat’ın haber vermesi üzerine olay yerine gelen köylüler tarafından kar kütlesinin altından çıkarılan Kasım Polat, Tekman Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kasım Polat, yoğun bakım altına alındı.Yukarı Hanbey Köyü Muhtarı Reşat Polat, “Köyümüz dağın eteğinde. Sabah akrabamız olan 2 çocuk okala giderken üzerlerine çığ düşmüş. Hamza ağlayarak geldi ve olayı anlattı. Kasım’ı kurtarmak için olağanüstü çaba harcadık. Küreklerle kar kütlesini temizledik ve yaralı olarak Kasım’ı kurtardık” diye konuştu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz