Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yoko Teyzeden Yarım Yüzyıl Sonra İlham Verici Bir Kitap
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Temmuz 2013 - 01:11:40
Yoko Teyzeden Yarım Yüzyıl Sonra İlham Verici Bir Kitap

Grapefruit adlı kitabından tahmini 50 se-ne sonra çıkardığı yeni kitabında Yoko Ono, ‘eğitici şiirler’ şeklinde tanımladığı çalışmalarını çizimleri ile derleyerek okurlara sunuyor.BEATLES efsanesinin ismi John Lennon’un eşi Yoko Ono, tahmini elli se-ne ev-vel yayımladığı Grapefruit adlı kitabından sonra ikincisini okuyucu ile buluşturmaya hazırlanıyor. ‘Acorn’ adlı yeni eserinde Yoko Ono, ilham vereceğini düşündüğü ve “eğitici şiirler” […]

Yoko-Teyzeden-Yarim-Yuzyil-Sonra-ilham-Verici-Bir-KitapGrapefruit adlı kitabından tahmini 50 se-ne sonra çıkardığı yeni kitabında Yoko Ono, ‘eğitici şiirler’ şeklinde tanımladığı çalışmalarını çizimleri ile derleyerek okurlara sunuyor.
BEATLES efsanesinin ismi John Lennon’un eşi Yoko Ono, tahmini elli se-ne ev-vel yayımladığı Grapefruit adlı kitabından sonra ikincisini okuyucu ile buluşturmaya hazırlanıyor.

‘Acorn’ adlı yeni eserinde Yoko Ono, ilham vereceğini düşündüğü ve “eğitici şiirler” şeklinde tanımladığı çalışmalarını ve çizimlerini derleyerek okurlara sunuyor. Yoko Ono’nun açıklamasına [r] göre, sanatçı yüz gün boyunca her gün okurların sonucu düşünebilecekleri, derinden yapılmışnlemesine araştırabilecekleri bir fikir üzerinde düşünmüş ve şimdi bu yüz günün düşüncelerini bir kitapta toplamış.

insanlar bundan sonra kitap okumuyor ama…

1990′larda aklına gelen bu tasarımyi ilk şeklinde internet üzerinde sunmayı düşünmüşse de, bundan vazgeçerek kitap haline getirmeye karar vermiş sanatçı. Yeni kitabı ile alaka-lı şunları söylüyor Yoko Ono: “Bu fikir hoşuma gidiyor çünkü insanlar bundan sonra kitap okumuyor, sadece bilgisayara giriyorlar. Bu tasarımyi internet üzerinde yayımlamaktansa böyle bir yol seçtim, çünkü kitap okumanın internete girip bir şeyler okumaktan tamamen deği-şik bir deneyim olduğuna inanıyorum. oldukça çok daha deği-şik bir iletişim ve bilgi alışverişi söz konusu.”

Her şiirin yanına okurları deği-şik bir boyutta düşünmeye itecek bir de çizim koyan sanatçı, bu çalışmasını “harekete geçen şiir” şeklinde tanımlıyor. Başlarda ilk kitabı Grapefruit kadar başarılı olmayacağından korktuğunu ifade eden Yoko Ono, bundan sonra bu korkusunu aştığını ve yeni kitabının ondan da güzel olabileceğini söylüyor. Acorn 15 Temmuz’da raflarda yerini alacak.

Bilmeyenler için Yoko Ono…

BEATLES’ın solisteç ve her şeyi John lennon’un eşi 18 ޞubat 1933’te dünyaya geldi. ikinci Dünya Savaşı esnasında ailesiyle New York’a gelmiş, burada felsefe ve müzik okumuş ve 1960’ların başında avant-garde sanatla ilgilenmiştir. Adı ‘deniz çocuğu’ (sea child) anlamına gelir ki, bu John Lennon’ın yazdığı The Beatles şarkısı ‘Julia’da ‘Ocean child calls me’ dizesinde gönderme yapılır.

Sanatçı kariyerinin dışında ehemmiyetli bir de müzik kariyeri vardir. 7 tanesi John Lennon’la olmak üzere 26 tane kaseti bulunmaktadir. ayrıyetten Beatles’ın dağılmasında ehemmiyetli rol oynamıştır. Kocası ile din konusunda fikir ayrılığı yaşamaktaydı. John Lennon bir ateist, Yoko Ono ise sonradan din değiştirmiş bir Hıristiyandır.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz