Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yoğurttaki Hileler Nelerdir
  • Ana Sayfa » Haber
  • 5 Ocak 2013 - 18:47:33
Yoğurttaki Hileler Nelerdir

Yoğurttaki Hileler Nelerdir Gıda katkı maddelerinin insan sağlığını nasıl etkilediği sorusuna cevap arandığı programda bazı bazı hararetli tartışmalar yaşandı. Süt Üretici ve Tüketicileri Grubu Sözcüsü Çapar Kanat, bebek ölümlerini sebe p olduğu için başta Çin olmak üzere dünyanın bir oldukça çok ülkesinde yasaklanan petrol türevi “Melamin”in Türkiye’de protein ve vitamin artırmak için bebek mamalarına katıldığını […]

Yogurttaki-Hileler-NelerdirYoğurttaki Hileler Nelerdir

Gıda katkı maddelerinin insan sağlığını nasıl etkilediği sorusuna cevap arandığı programda bazı bazı hararetli tartışmalar yaşandı.
Süt Üretici ve Tüketicileri Grubu Sözcüsü Çapar Kanat, bebek ölümlerini sebe p olduğu için başta Çin olmak üzere dünyanın bir oldukça çok ülkesinde yasaklanan petrol türevi “Melamin”in Türkiye’de protein ve vitamin artırmak için bebek mamalarına katıldığını ileri sürdü… 2012 yılında Türk Gıda Kodeksi’nde yapılan değişiklikle Tarım Bakanlığı’nın resmi olarak bebek mamalarında “Melamin” kullanımına izin verdiğinin altını çizen Kanat, sert eleştirilerde tespit edil di.[r]..
TARIM BAKANLIĞI: PANiĞE GEREK YOK BULAޞMA RiSKiNE KARޞI ÖNLEM ALDIK
Bakanlık adına programa katılan Tarım Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Kavak, Kanat’ın iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtirken “Evet gıda kodeksi bebek mamalarında 1 Kg’da 1 mg melamine tolerans gösteriyor… Bu milyonda bir ihtimalde olsa bulaşma riskine karşı almış olduğumuz bir önlemdir.” diye konuş tu..
Kavak’ın bu açıklaması üzerine Onkolog Dr.Yavuz Dizdar ise “Madem zehirli bir madde çoğu zararlı ise azıda zararlıdır. sebe p sıfıra indirmiyorsunuz” diye konuş tu.
“YOĞURTLARA SU TUTMASI iÇiN BEBEK BEZLERiNDE KULLANILAN JEL KATILIYOR”
”Geçtiğimiz yıllarda Ankara Üniversitesi tarafından yapılan bir incele me ya dikkat çeken Dr.Yavuz Dizdar: Üniversitenin yapmış olduğu saha incele me sında yoğurtların %44″ün de Melamin belirlen di. Petrol ürününün yoğurdun içinde ne işi var, hem yasakladık diyorsunuz, hem göz yumuyorsunuz” eleştirisinde tespit edil di..
Programa veteriner Bilal Sarı’nın şok edici açıklamaları damgasını vurdu…
“Yapmış olduğumuz incele me larda ve bana gelen ihbarlarda, yoğurtların içine su tutması için bebek bezlerinde kullanılan jel katılıyor.” diyen Sarı’nın iddialarına sinirlenen Tarım Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müd. Yardımcısı Ahmet Kavak: diye konuş tukleriniz şehir efsanesidir. Madem öyle sebe p ihbar etmediniz “ALO 174″ Hattımız var. Yoğurt sütle mayanın aşkıdır. Arasına hiçbir şey giremez” diye konuş tu…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • yogurttaki hileler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz