Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yoğurt T Hücrelerini Güçlendiriyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:50:40
Yoğurt T Hücrelerini Güçlendiriyor

Yoğurt T hücrelerini güçlendiriyor…Viyana Üniversitesinin çalışması, günde 3-4 porsiyon yoğurt tüketmenin bağışıklık sistemi için ehemmiyet taşıdığını gösterdi. Çalışmaya göre yoğurt, hastalık ve enfeksiyonla savaşta rol oynayan T hücrelerini daha güçlü ve aktif hale getiriyor.İstanbul ili – Üniversite araştırmaları, yoğurdun insan sağlığı bakımındanne denli yararlı olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Örneğin; Viyana Üniversitesi’nin ‘yoğurdun bağışıklık […]

Yogurt-T-Hucrelerini-GuclendiriyorYoğurt T hücrelerini güçlendiriyor…
Viyana Üniversitesinin çalışması, günde 3-4 porsiyon yoğurt tüketmenin bağışıklık sistemi için ehemmiyet taşıdığını gösterdi. Çalışmaya göre yoğurt, hastalık ve enfeksiyonla savaşta rol oynayan T hücrelerini daha güçlü ve aktif hale getiriyor.
İstanbul ili – Üniversite araştırmaları, yoğurdun insan sağlığı bakımındanne denli yararlı olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Örneğin; Viyana Üniversitesi’nin ‘yoğurdun bağışıklık sistemi sonucu etkisi’ konulu çalışmasına göre, günde 3-4 porsiyon yoğurt tüketmek bağışıklık sistemi bakımındanoldukça çok önemli. Yoğurt, hastalık ve enfeksiyonla savaşta rol oynayan T [r] hücrelerini güçlendirerek daha aktif olmalarını sağlıyor, içerisindeki dost bakteriler ise mikroplar ile savaşarak bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Tennessee Üniversitesi’nin araştırmasında ise diyet programlarında yoğurdun etkisi incelendi. Araştırmada, düşük kalorili diyet yapan şahısla-rın diyetlerine yoğurt ilave edildi ve gün içerisinde 3 öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların yoğurtsuz diyet uygulayanlara göre yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri görüldü. ayrıyetten, bu şahısla-rın yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları belirlen-di.

Yoğurdun sindirim bakımındanvücuda faydalı olduğunu vurgulayan Gıda Mühendisi Nilüfer Hakarayan, özel olarak yoğurt içeriğindeki kalsiyum ve protein yüksekliğine vurgu yaptı. Hakarayan, hem sağlıklı şahısla-rın hem de diyet yapanların günlük kalsiyum ihtiyacını gidermek için yoğurt tüketmesi gerektiğini söyled i.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz