Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yoğurt Hücreleri Güçlendiriyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:18:49
Yoğurt Hücreleri Güçlendiriyor

Yoğurt hücreleri güçlendiriyor…Yapılan Üniversite araştırmalarında, yoğurdun insan sağlığı bakımındandeğişik faydaları yer aldı ğı saptan-dı.Örneğin, Viyana Üniversitesi tarafından yapılan yoğurdun bağışıklık sistemi sonucu etkisi konulu çalışmaya göre, günde 3-4 porsiyon yoğurt tüketimi bağışıklık sistemi için ehemmiyet taşıyor. Yoğurt, hastalık ve enfeksiyonla savaşta rol oynayan T hücrelerini daha güçlü ve aktif hale getiriyor. Yoğurdun içerisindeki dost bakteriler […]

Yogurt-Hucreleri-GuclendiriyorYoğurt hücreleri güçlendiriyor…
Yapılan Üniversite araştırmalarında, yoğurdun insan sağlığı bakımındandeğişik faydaları yer aldı ğı saptan-dı.
Örneğin, Viyana Üniversitesi tarafından yapılan yoğurdun bağışıklık sistemi sonucu etkisi konulu çalışmaya göre, günde 3-4 porsiyon yoğurt tüketimi bağışıklık sistemi için ehemmiyet taşıyor. Yoğurt, hastalık ve enfeksiyonla savaşta rol oynayan T hücrelerini daha güçlü ve aktif hale getiriyor. Yoğurdun içerisindeki dost bakteriler ise mikroplar ile savaşarak [r] bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Yoğurt kilo verdiriyor!

Tennessee Üniversitesi’nin araştırmasında ise diyet programlarında yoğurdun etkisi incelendi. Araştırmada, düşük kalorili diyet yapan şahısla-rın diyetlerine yoğurt ilave edildi ve gün içerisinde 3 öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların yoğurtsuz diyet uygulayanlara göre yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri görüldü. ayrıyetten, bu şahısla-rın yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları belirlen-di.

Yoğurdun sindirim bakımındanvücuda faydalı olduğunu vurgulayan Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, özel olarak yoğurt içeriğindeki kalsiyum ve protein değerinin yüksekliğinden söz etti.

Sağlıklı yaşam için günde kaç porsiyon yoğurt tüketmelisiniz?

Yörsan Gıda Mühendislerinden Nilüfer Hakarayan, her yaş grubu için yoğurt tüketiminin önerildiğini belirterek, hem sağlıklı şahısla-rın hem de diyet yapanların günlük 3 porsiyon yoğurt tüketmesi gerektiğini söyled i. Bir porsiyonun, tahmini bir kase ya dabir su bardağına denk gelen 200 cc olduğunu ifade eden Hakarayan, “Erişkin bir birey günde tahmini yarım kilo yoğurt tükettiğinde ihtiyacı olan kalsiyumu karşılarken, protein ihtiyacının da çok büyük kısmını sağlamış olur. Çocukların bu açıdan sabahları süt içmesi gereklidir.” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz