Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yılın İlk Pamuğu 35 Liraya Satıldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 10:02:24
Yılın İlk Pamuğu 35 Liraya Satıldı

Şanlıurfa’da yılın ilk pamuğu geçen sene-ye göre bir lira değer kazanarak 3,5 liraya satıldı. İlk şeklinde pamuğu satılan İbrahim Ovalı adlı çiftçi altın ile ödüllendirildi. Pamuğun yüzde 41’ini üreterek üretim rekorunu elinde bulunduran Şanlıurfalı çiftcilerin yüzü bu se-ne gülecek.Şanlıurfa ili Merkez Kepirli köyünden yılın ilk pamuğunu üreten İbrahim Ovalı, Şanlıurfa ili Ticaret Borsası Yönetim Kurulu […]

Yilin-ilk-Pamugu-35-Liraya-Satildi Şanlıurfa’da yılın ilk pamuğu geçen sene-ye göre bir lira değer kazanarak 3,5 liraya satıldı. İlk şeklinde pamuğu satılan İbrahim Ovalı adlı çiftçi altın ile ödüllendirildi.
Pamuğun yüzde 41’ini üreterek üretim rekorunu elinde bulunduran Şanlıurfalı çiftcilerin yüzü bu se-ne gülecek.Şanlıurfa ili Merkez Kepirli köyünden yılın ilk pamuğunu üreten İbrahim Ovalı, Şanlıurfa ili Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkan Yardımcısı Halil Alkan ve Meclis Üyesi Cemal star tarafından altın ile [r] ödüllendirildi.  Burada bir konuşma yapan Şanlıurfa ili Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, pamuğun Türkiye açısından çok önemli ve stratejik bir ürün olduğunu söyledi. Şanlıurfa’nın da Türkiye pamuğunun yüzde 41’lik bir bölümünü karşıladığını aktaran Kaya, Şanlıurfa ili pamuğunun kalite bakımından Ege pamuğu ile eşdeğer olduğunu söyled i. Kirlilikten dolayı pamuk kalitesinin düştüğünü anımsatan Kaya, “Şanlıurfa ili pamuğunda kaliteyi ön plana çıkarmak istiyoruz. Pamuktaki tek problemi-mizkirlilik, kanunen yasak olmasına rağmen çiftçimiz hala naylon çuvallarda pamuk topluyor. Bu da pamuğumuzun kalitesini düşürüyor.” diye konuş-tu. Konuşmanın arkasından Kepirli köyünden yılın ilk pamuğunu üreten İbrahim Ovalı, pamuğu 3,5 TL’den Şanlıurfa ili Ticaret Borsası Meclis Başkan Yardımcısı ve Baraj Pamuk Sahibi Halil Alkan’a sattı. İbrahim Ovalı adlı çiftçi, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Meclis Başkan Yardımcısı Halil Alkan ve Meclis Üyesi Cemal star tarafından altın ile ödüllendirildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz