Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yeşilin Hâkim Olduğu Parklarımızı Modern Tarzda İnşa Ediyoruz
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 09:00:15
Yeşilin Hâkim Olduğu Parklarımızı Modern Tarzda İnşa Ediyoruz

Yeşilin hâkim olduğu parklarımızı modern tarzda inşa ediyoruz… Bağcılar’da cadde ve sokakların kaldırım ve yol düzenlemesi sürerken bununnla birlikte inşa edilen ve yenilenen parklar da hizmete açılıyor. Yenileme çalışması tamamlanan Barbaros Hayrettin Paşa Parkı da piknik ve spor alanları, yeni çocuk oyun grupları ve peyzajı ile yeni bir görünüme kavuşuyor.Barbaros Mahallesi’ndeki 5 dönümlük alana hâkim […]

Yesilin-Hkim-Oldugu-Parklarimizi-Modern-Tarzda-insa-EdiyoruzYeşilin hâkim olduğu parklarımızı modern tarzda inşa ediyoruz…

Bağcılar’da cadde ve sokakların kaldırım ve yol düzenlemesi sürerken bununnla birlikte inşa edilen ve yenilenen parklar da hizmete açılıyor.

Yenileme çalışması tamamlanan Barbaros Hayrettin Paşa Parkı da piknik ve spor alanları, yeni çocuk oyun grupları ve peyzajı ile yeni bir görünüme kavuşuyor.

Barbaros Mahallesi’ndeki 5 dönümlük alana hâkim olan Barbaros Hayrettin Paşa Parkı’nın yenilenmesi ile alaka-lı tasarım hayata geçirildi. Halen yenileme çalışması devam eden park, 7’den 77’ye her yaştan ve her kesimden ilçe sakinlerinin muhabbet edeceği, dinleneceği ve ailesiyle sportif, kültürel ve sosyal aktivitelere katılacağı şekilde düzenleniyor. Parkta, ilçe sakinlerine yönelik kullanışlı bina, çevre düzenlemesi, spor ve çocuk oyun alanları da bulunacak. Kılavuz taşlar ile yenilenen parkın zemininin genel görünüşü de göze hitap eder iken, bununnla birlikte görme engellilerin de rahatça vakit geçirebilmelerine imkân sağlayacak. Çevre duvarları yenilenen ve 300 mkarelik piknik alanına da malik olan park, ilçede ilk kez kullanılan renkli ve kullanışlı korkuluklar ile donatılıyor. Bağcılar’da ilk kez bir parka konulabilir olan ipli tırmanma grubu da çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlayacak.

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, ilçenin modern tarzda inşa edilen parklarda çocuklardan yaşlılara ve engelli hemşerilerine kadar her yaştan insanın hoşça vakit geçirebildiğini söyled i. Çağırıcı, “Modern tarzda dekorasyonla donatılabilir olan parkımızda yeşil bitki örtüsünün zenginliğine de dikkat ediyoruz. Park ve bahçelerimizdeki mevcut ağaçları koruduğumuz gibi yeni ağaç fidanları dikiyoruz ayrıyetten çevreyi de çiçekler ile donatıyoruz. Her türlü çevre düzenlemesi çalışmasında dokuya zarar vermemeye dikkat ediyoruz.” diye konuş-tu.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz