Yeşeren Ümitler Afganistan Belgeseli
Gönderen: admin Tarih: 15 Şub, 2013 At 08:21 PM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

-Yeseren-Umitler-Afganistan-BelgeseliBu bölümde eğitimin bir harap ülkede insanlara nasıl moral verebileceğinin altı çiziliyor.Eğitimle birlikt e nelerin değiştiği, bu değişimle birlikt e Afgan Türk liselerinin ülkede nasıl algılandığı üzerinde duruluyor.Öğrenciler bir taraftan kendilerindeki değişimi ve gelişimi anlatırken ötek i taraftan aldıkları eğitimin önemini de vurguluyorlar.Eğer Afgan Türk liseleri olmasaydı neler olurdu sorusuna da bu bölümde cevaplar aranıyor.Eğitim, insanlık, kutlu duygular ve savundukları değerler adına yola çıkanlar da sebe p Afganistan ‘da olduklarını tüm duygusallıkları ile dile getiriyorlar.
Reklam Alanı
. Onlar bizim dilimizi öğrendi, biz de onların dilini öğrendik.AYSEL AKÇA          : kadın şeklinde burada kalmak zor geliyor insanlara dışarıdan ama bence oldukça çok güzel yaniMUSTAFA ALYAR  : Onun için benim tabiri caizse içim parçalanıyor. Afganistan’ın dünya üzerinde kötü bilinmesiSEDAT TOZLUK     : Buralar bizim vazgeçemeyeceğimiz yerler. Biz gurbet çocuğuyuz.ZÜLEYHA AKTI       : Yalnız kalmak, sıkın tı çekmek, zaten bunlar Allah’a yönelten şeyler.HALiL RESULi        : Yani bunlar kendisi için değil, bizim milletimiz için gelmiş.CELALEDDiN ABi   : Bu yabancılar gelmişler burada kalıyorlarsa biz vatanımızda niye kalmayalım duygusunu verdiNUMAN ERDOĞAN : ޞu anda Afganistan tam gidilecek ülke. Hizmet edilecek bir ülke.işte bu duygular bir zamanlar ve belki de hala günümüzde Afganistan’ı terketmek arzulayanlar e inat sebe p Afganistan’da olunması gerektiğini hatırlatıyor…Hal böyle olunca Yeşeren Ümitler Belgeseli hali özetleyen bir bölüm ile sona eriyor.”Gün biter, çekilirler yeni bir nefes almak adına köşelerine. Bir iç muhasebenin eşiğinde başarıların sahibine el pençe divan durma zamanı belki de. işte böylesi anlarda son sözleri söylemek sürekli için zordur. Sevda yellerine kapılıp insanlık adına ilahi kanatlar ile uçuşan bu gönüllerin son sözleri ise sürekli aynı… Dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi Afganistanda da aynı…Yazı: Biz O ޞâha kul olduk, kulluğu cihân değer,Kullukta Fahir bulduk, bilmeyiz başkasını.Bulduk en bulunmazı, eşi olmayan cânân,Güzelliği nümâyân, görmeyiz başkasını.Yapımcılığını Veysel Karani Gümüşdereli ‘nin, yönetmenliğini Emine Ulu ‘nun üstlendiği belgeselde gelecek haftadan itibaren Afrika’nın renkli ülkesi Kenya ilk bölümüyle yer alacak.Yeşeren Ümitler Pazar sabahı 10.00 da Mehtap’ta..

Yeşeren Ümitler Afganistan Son Bölüm FRAGMANI

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

Aranan Kelimeler:

  • yeeren mitler yeeren mitler
  • yeseren umitler afganistan

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>