Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yemek Yiyip Konuşabilecek
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:18:08
Yemek Yiyip Konuşabilecek

Yemek yiyip konuşabilecek…Türkiye’nin 6. yüz nakline imza atan Prof. Dr. Ömer Özkan, alt üst çene ve yüz nakli yapılan Salih Üslün’ün boğazındaki operasyonun arkasından daha rahat yemek yiyip, tahmini bir ay içerisinde konuşabileceğini belirt ti.Antalya ili – Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, gazetecilere verdiği […]

Yemek-Yiyip-KonusabilecekYemek yiyip konuşabilecek…
Türkiye’nin 6. yüz nakline imza atan Prof. Dr. Ömer Özkan, alt üst çene ve yüz nakli yapılan Salih Üslün’ün boğazındaki operasyonun arkasından daha rahat yemek yiyip, tahmini bir ay içerisinde konuşabileceğini belirt ti.
Antalya ili – Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, gazetecilere verdiği demeçte, Akdeniz Üniversitesi’nin 4’üncü, Türkiye’nin ise 6’ncı yüz nakli yapılan 54 yaşındaki Salih Üslün’ün ameliyattan sonraki 1. gününde sağlık halinun iyi olduğunu diye konuş-tu. Yoğun [r] bakımda kalan her hastayı “riskli” şeklinde yorumladıklerini ve Üslün için ilk 10 günün ehemmiyetli olduğunu anımsatan Özkan, yoğun bakım ünitesindeki tedavinin başarılı şekilde sürdüğünü söyledi.

Salih Üslün’ün kaç gün yoğun bakımda kalacağına o bölümdeki hekimlerin karar vereceğini ifade eden Özkan, kendileri için hastanın bir an ev-vel sağlığına kavuşmasının ehemmiyetli olduğunu vurguladı.

Geride olan dilin nakille önplanagetirildiğini anımsatan Özkan, “Boğazındaki operasyonun arkasından hastamız daha rahat yemek yiyebilecek, konuşabilecek, içebilecek. Bir ya da bir buçuk ay sonra konuşur Allahın izniyle” diye konuş-tu.

“SAKALLARI GiBi SAÇLARI DA UZAYACAK”

Üslün’e saçlı derinden yapılmış nakli yapıldığını anımsatan Özkan, “Sakalları gibi saçları da uzayacak” diye konuş-tu.

Bir gazetecinin “Rekora mı koşuyorsunuz?” sorusuna Özkan, yüz nakli konusunda rekora koşma gibi bir hedefi olmadığını vurguladı. Özkan, “Benim için ehemmiyetli olan insanlara yardımcı olmak. misafirin neye ihtiyacı varsa o meselede yardımcı olmak istiyoruz. Bizim için misafirin sağlığı önemli. Rekora koşmak için değil ama oldukça güzel gidiyor. Güzel bir hava var. insanlara yardımcı olmak için yapıyoruz. ehemmiyetli olan nakiller başarılı olsun, herşey sorunsuz bir şekilde gitsin” diye konuş-tu. 

  iLGiLi HABER8 saatte 23 yaş gençleşti

Üslün’ün ailesi güzel haber bekliyor

Antalya ilinde geçirdiği trafik kazası sonrası beyin ölümü olan ve ailesi tarafından organları bağışlanan 31 yaşındaki Muhittin Turan’ın yüzü, dün gerçekleştirilen 8 saatlik operasyonla 54 yaşındaki Salih Üslün’e nakledilmişti.

Ailesi tarafından bağışlanan Muhittin Turan’ın ötek i organları da pek çok hastanın hayata tutunmasına imkan sağlamıştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz