Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yazar Miyasoğlu İçin Anma Programı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:52:23
Yazar Miyasoğlu İçin Anma Programı

İstanbul ilinde 1 Ağustos’ta vefat eden yazar Mustafa Miyasoğlu, ailesi ve dostları tarafından anıldı. Miyasoğlu için Cağaloğlu’ndaki Timaş Kitapkahve’de anma programı düzenlendi.Ailesi ve dostlarının katıldığı programda, sevenleri Miyasoğlu ile alaka-lı anılarını ve düşüncelerini anlattı. Miyasoğlu’nun kaleme aldığı birtakım şiirler okundu. Törende konuşan Miyasoğlu’nun oğlu Mehmet Miyasoğlu, babasının inatçı, oldukça çok sabırsız, sürekli tasarım eden ve […]

Yazar-Miyasoglu-icin-Anma-Programiİstanbul ilinde 1 Ağustos’ta vefat eden yazar Mustafa Miyasoğlu, ailesi ve dostları tarafından anıldı. Miyasoğlu için Cağaloğlu’ndaki Timaş Kitapkahve’de anma programı düzenlendi.
Ailesi ve dostlarının katıldığı programda, sevenleri Miyasoğlu ile alaka-lı anılarını ve düşüncelerini anlattı. Miyasoğlu’nun kaleme aldığı birtakım şiirler okundu. Törende konuşan Miyasoğlu’nun oğlu Mehmet Miyasoğlu, babasının inatçı, oldukça çok sabırsız, sürekli tasarım eden ve etrafındakileri de buna teşvik eden bir insan olduğunu belirt ti. Babasının kendilerine [r] sürekli, Müslümanların 24 saat çalışması gerektiğini belirt tiğini anımsatan Miyasoğlu, “Kendisi de neredeyse böyle yapardı. Sürekli çalışırdı. Ahmet Hamdi Tanpınar ve Necip Fazıl kısa olankürek hayranı bir insandı. Bu hayranlığı eserlerine de yansıdı. oldukça çok dolu ve ömrünü dolu dolu geçiren bir kişiydi” diye konuş-tu. Mehmet Miyasoğlu, babası ile alaka-lı sayısız anısı yer aldı ğınu belirterek, “Onunla geçirdiğin her an benim için oldukça çok keyifliydi faka t Peygamber efendimiz ile alaka-lı bana küçükken anlattığı kıssalar, en unutamadığım anlar olacak. Küçükken bana bu kıssaları anlatırdı ve onu saatlerce çok büyük zevkle dinlerdim. Tam bir dava insanıydı” diye konuş-tu. Miyasoğlu’nun küçük oğlu Eren Miyasoğlu da babasının ömrünün sonuna kadar birşeyler üretmek için çabaladığını anlattı. Babasının aşırı derecede ısrarcı olduğunu anımsatan Eren Miyasoğlu, şunları söyledi: “Çok konuşan, doğru bildiği her şeyi anlatan biriydi. Babam iyi bir yazar olmasının yakınında, oldukça çok iyi bir mümin ve vatanseverdi. Bizim de böyle olmamız için oldukça çok uğraştı. Bizden rica ettiklerini bazen yapamazdık. Bundan dolayı bize sinirleni rdı ama bizi oldukça çok severdi ve bunu da belli ederdi. Bizi sürekli kitap okumamız konusunda teşvik ederdi. yaşamında Necip Fazıl’ın ehemmiyetli bir yeri vardı. Onun tanınması için yaşamı boyunca uğraştı.” Mustafa Miyasoğlu’nun eşi Nilüfer Miyasoğlu ise eşi ile tanışmasını ve nasıl evlendiklerini aktardı. Eşinin özü sözü bir, yanlışa sapmayan, doğruluktan ayrılmayan bir yapıya malik olduğunu vurgulayan Nilüfer Miyasoğlu, “Bana birtakım bazı, ‘Bizim aşkımız deği-şik. Biz birbirimizi Allah için seviyoruz’ derdi. Ben de onu onaylardım ve sürekli, ‘Elimden geldiği kadar daVan ilinde sana yardımcı olacağım’ derdim ve öyle de yaptım faka t layıkı ile yaptım mı? Onu miyorum” ifadelerini kullandı. Ney dinletisinin de yapıldığı programın sonunda, katılımcılara Mustafa Miyasoğlu’nun kitapları hediye edildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz