Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

X-Ray Cihazları Tarih Oluyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:49:34
X-Ray Cihazları Tarih Oluyor

X-Ray Cihazları Tarih Oluyor…Türk mühendisler X-Ray cihazlarından daha üstün bir sistem geliştirdi. Radyasyon üretmeyen yerli sistem 10 mden aldığı görüntüyle bomba, silah ve uyuşturucuyu tespit ediyorTÜBiTAK öncülüğünde Türk mühendisler, başta havaalanları olmak üzere binaların girişlerinde güvenliği sağlamak maksadı ile kullanılan X-Ray cihazlarını tarihe gömecek bir sistem geliştirdi. 2015’te kullanılmaya başlanabilir yerli güvenlik tarama cihazı, X-Ray’lerden […]

X-Ray-Cihazlari-Tarih-OluyorX-Ray Cihazları Tarih Oluyor…
Türk mühendisler X-Ray cihazlarından daha üstün bir sistem geliştirdi. Radyasyon üretmeyen yerli sistem 10 mden aldığı görüntüyle bomba, silah ve uyuşturucuyu tespit ediyor
TÜBiTAK öncülüğünde Türk mühendisler, başta havaalanları olmak üzere binaların girişlerinde güvenliği sağlamak maksadı ile kullanılan X-Ray cihazlarını tarihe gömecek bir sistem geliştirdi. 2015’te kullanılmaya başlanabilir yerli güvenlik tarama cihazı, X-Ray’lerden daha üstün özel olarakre malik. Radyasyona da yol açmıyor.

10 mDEN TESPiT

Terahertz Görüntüleme Sistemi hakkında bilgi veren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, sistemin uzaktan algılama yoluyle çalıştığını belirt ti. Cihazla, 10metre uzaklıktan 3 santimetre çözünürlükte kaliteli görüntü alınacağını ifade eden Ergün, silah, bıçak ve bomba tespitinin anında yapılacağını söyled i.

HAMiLELERE ZARARI YOK

Cihazın X-Ray’de olmayan uyuşturucu, yasa dışı kimyasal madde de belirle-diğini söyled i. Gıda ve tarımsal ürünlerin kalite checkünde de sistemden yararlanabileceğini söyledi. Sistem, radyasyon üretmediği için insan sağlığına zarar vermiyor. ayrıyetten sinyal göndermeden görüntü alabiliyor. Bu nede n le hamile kadınlarda dahi kullanılabilecek. Sistem aşırı sis altında dahi kolaylıkla görüntü alabilecek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz