FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Vizyonda Bu Hafta 9 Ağustos 2013
Vizyonda Bu Hafta 9 Ağustos 2013

“Jurassic Park 3D”, “Elysium: Yeni Cennet”, “Ateşli Aynasızlar”, “Hayallerin Ötesinde” ve “Evdeki Yabancılar” TV filmleri vizyona girdi.Bilim kurgu, aksiyon, komedi ve dram türlerinden 5 TV film bu hafta vizyona girdi. Jurassic Park 3D Samuel L. Jackson, Sam Neill, Jeff Goldblum, Laura Dern ve Ariana Richards’ın rol aldığı, yönetmenliğini Steven Spielberg’in üstlendiği “Jurassic Park 3D” TV […]

Vizyonda-Bu-Hafta-9-Agustos-2013“Jurassic Park 3D”, “Elysium: Yeni Cennet”, “Ateşli Aynasızlar”, “Hayallerin Ötesinde” ve “Evdeki Yabancılar” TV filmleri vizyona girdi.
Bilim kurgu, aksiyon, komedi ve dram türlerinden 5 TV film bu hafta vizyona girdi.

Jurassic Park 3D

Samuel L. Jackson, Sam Neill, Jeff Goldblum, Laura Dern ve Ariana Richards’ın rol aldığı, yönetmenliğini Steven Spielberg’in üstlendiği “Jurassic Park 3D” TV filmi, bilim kurgu, aile [r] ve macera sevenlere keyifli dakikalar sunacak.

Filmin özeti şu şekilde:

“Mağaralarda yapılan kazı çalışmaları sonucunda dinazorların yaşadığı tarih öncesinde çağa ait birtakım sivrisinek fosilleri bulunur. Milyarder John Hammond öncülüğündeki bilimadamları, mutlaka ilginç ve karmaşık testler deneyerek bu sivrisinek fosillerindeki kan örneklerini almayı başarırlar.

Dinazorların DNA zinciri bir Afrika kurbası ile birleştirilerek 65 milyon se-ne ev-vel yaşamış bu korkunç yaratıklar yenide n dan yaratılır. Hammond hükümetten kiraladığı bir adada klonladıkları bu vahşi hayvanlar için elektrikli teller ile çevrili bir hayvanat bahçesi kurmuştur.

ihtiyar Hammond, bir hafta sonunda doktor Allen gibi birtakım işinde uzman bilimadamlarını Jurassic Park adını verdiği bu hayvanat bahçesini test ettirmek için adaya getirir. faka t embiryolarını ele geçirmek arzulayan biri, güvenlik sistemini devre dışı bırakınca serbest kalan dinazorlar adada dehşet saçmaya başlar.”

Elysium: Yeni Cennet

Yönetmenliğini Neill Blomkamp’ın yaptığı “Elysium: Yeni Cennet” TV filminde Matt Damon, Jodie Foster, William Fichtner, Alice Braga ve Sharlto Copley rol alıyor.

Filmin konusu şu şekilde:

“Yıl 2154, insanlar iki sınıfa ayrılıyor. Bir grup oldukça çok varlıklı olup Elysium adı verilen bir uzay istasyonunda yaşıyor. Geriye kalanlarsa oldukça çok kalabalık bir nüfus şeklinde çökmüş, yıkılmış dünyada yaşam savaşı veriyorlar.

Dünyada yaşayan insanlar umutsuzca gezegenin suç ve yoksulluk ortamından kaçmaya çalışıyorlar ve pek çok larının Elysium’daki medikal imkanlara ihtiyaçları var.

Ancak, Elysium’dakiler dünyadan göçü yasaklayan yasalar doğrultusunda yurttaşlarının “lüks” yaşantısını koruyabilmek için her şeyi yapmaya hazırlar. Bu iki dünya arasında eşitiği sağlayabilecek tek şa-hıs ise Elysium’a gitmekten başka çaresi olmayan bayağı bir adam olan Max (Matt Damon).

istemeyerek de olsa Max oldukça çok tehlikeli bir görev üstlenerek Elysium’un Sekreteri Delacourt’un (Jodie Foster) güçlerine karşı gelmek zorunda. Lakin, başarılı olduğu takdirde sadece kendi yaşamını değil, Dünya’da yaşayan milyonların yaşamını da kurtarabilir.”

Ateşli Aynasızlar

Sandra Bullock, Kaitlin Olson, Melissa Mccarthy, Thomas Wilson ve Michael Rapaport’un başrollerini paylaştığı aksiyon, komedi tarzı TV filmin yönetmeni ise Paul Feig.

Filmde FBi ajanı olan Katerina James (Sandra Bullock), Rus gangster çetesini çökertmek için ona yeni bir ortak atanır. faka t bu ortak, Boston poli s ekibi departmanındaki kaçıklığı ile tanınan Shannon Mullins’dir.

Rus çetesini çökertmek için yola çıkabilir olan bu iki kafadarın komik maceralarında, başlarına gelen olay iler anlatılıyor.

Hayallerin Ötesinde

Polonya, ingiltere, Portekiz ve Fransa ortak yapımı olan 2012 yapımı dram tarzı TV filmin yönetmenliğini Andrzej Jakimowski yapıyor.

Alexandra Maria Lara, David Atrakchi, Edward Hogg, Melchior Derouet ve Luis Lucas’ın rol aldığı TV filmin konusu şu şekilde:

“Görme yetisi olmayan Ian, Lizbon’da görme engelli insanlar için özel eğitim veren bir enstitüye eğitmen şeklinde atanır. Hayat dolu idealist bir insan olan Ian, buradaki öğrencilerine günlük şeklinde alışılmışın dışında eğitimler vermeye başlar.

Mesela destek için baston kullanmayı reddeder, seslerin yankılarının kendilerini yönlendirmesi gerektiğine ve sorunlarının sadece dışarıdaki dünyayı hayal etmekle hallolduğuna inanmaktadır.

Kendisi de baston kullanmamasına rağmen, normal bir hayat sürmektedir. Öyle ki gerçekten görme engelli olduğuna inanmakta güçlük çekenler vardır. Öğrencilerine de bu ilginç metodları aşılamaya başlar.

Enstitüdeki öğrencilerden biri olan Eva da baston kullanmadan yürümeyi istemektedir. Ian onunla birlik-te sokaklara atılarak, genç kadını daha ev-vel görmediği bu dünyanın içerisinde deği-şik bir keşife çıkarır.”

Evdeki Yabancılar

Dilek Keser ve Ulaş Güneş Kacargil’in yönettiği Evdeki Yabancılar TV filminde Ferit Aktuğ, Fatih Al, Cem Bender, Melpo Zarokosta ve Gökçe Sezer başrolleri paylaşıyor.

1990’lı yıllarda Ege bölgesindeki küçük bir sahil kasabasında geçen hikaye, mübadele döneminde doğup, büyüdüğü yerden ayrılıp, Yunanistan’a göç etmek zorunda bırakılmış yaşlı bir Rum kadını olan Agapi’nin hikayesine odaklanan TV filmin konusu şu şekilde:

“Agapi sene-ler sonra 80’li yaşlarına geldiğinde, sene-ler ev-vel bırakmak zorunda kaldığı evini aramaya koyuluyor. Yanına genç torunu Elpida’yı da alarak Ege’ye gelen Agapi eski evini bulsa da, ev bundan sonra başka birine aittir.

Yaşar adlı 30’lu yaşlardaki yeni ev sahibi ve Agapi arasında paylaşılamayan ev, hem geçmişini arayan bir kadını hem de geleceğini kurtarmak arzulayan bu adamı ortak noktada buluşturuyor.”

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz