Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Vanın Yerel Gazetelerine Mizanpaj Eğitimi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:08:27
Vanın Yerel Gazetelerine Mizanpaj Eğitimi

Vanın yerel gazetelerine mizanpaj eğitimi…Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) ve Basın ilan Kurumu (BiK) Van ޞube Müdürlüğü’nün Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) desteğiyle Van’daki mahal-li gazetelerin hazırladığı mizanpaj eğitim semineri 27 Ağustos günü başlıyor.BiK Van ޞube Müdürü Yahya Öylek, verdiği demeçte, amaçlarının Van ilinde mahal-li basına içerik ve görsel manada kalite kazandırmak olduğunu belirt ti. BiK […]

Vanin-Yerel-Gazetelerine-Mizanpaj-EgitimiVanın yerel gazetelerine mizanpaj eğitimi…
Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC) ve Basın ilan Kurumu (BiK) Van ޞube Müdürlüğü’nün Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) desteğiyle Van’daki mahal-li gazetelerin hazırladığı mizanpaj eğitim semineri 27 Ağustos günü başlıyor.
BiK Van ޞube Müdürü Yahya Öylek, verdiği demeçte, amaçlarının Van ilinde mahal-li basına içerik ve görsel manada kalite kazandırmak olduğunu belirt ti. BiK Van ޞubesi’nin açıldığı Nisan 2011 tarihi itibarıylan bu yana mahal-li basına ehemmiyetli katkılar sunduklarını anlatan Öylek, bu bağlamda VGC işbirliğiyle 2013 yılı Teknik [r] Destek Eğitim Programı kapsamında DAKA’ya ‘’Sayfa Sekreterliğinde Quarkxpress Programı Semineri” başlıklı tasarım sunduklarını diye konuş-tu. Söz konusu tasarımnin Geçtiğimiz ay sonunda kabul edildiğini anımsatan Öylek, desteklerinden dolayı DAKA ve VGC’ye teşekkür etti.

Öylek, tasarım kapsamındaki eğitimi ise, İstanbul ili Aydın ili ve Kocaeli ili Üniversitelerinin iletişim Fakültelerinde görsel iletişim, tasarım yönetimi, masaüstü yayımcılık ve tasarım felsefesi derslerini veren Öğretim Üyesi ve Gazeteci Hasan Fehmi Ketenci tarafından verileceğini söyledi.

Günde 6 saat olmak üzere 6 gün devam edecek eğitim salt bir sayfa sekreterliği eğitimden ibaret olmayacağını anımsatan Öylek, şunları belirt ti:

‘’Bu eğitimlere kentimizde günlük hazırlanan gazetelerin sayfalarını hazırlayan sayfa sekreterlerinin yanısıra, gazetelerde görev yapan editörler ve yazı işleri müdürlerinin de katılacağını umuyorum. Çünkü burada salt bir sayfa sekreterliğinin eğitiminin yanısıra, gazete sayfasına girecek haber, ajans haberinin gazete haberine nasıl çevrileceği, yazı ile görsel uyumu, sayfa sekreterinin mizanpajı yapmada ne kadar özgür olacağı konusunda temel bilgiler verilecek. Yine eğitimler esnasında Türkiye’nin deği-şik illerindeki ile dünyanın deği-şik ülkelerindeki mahal-li gazetelerin 1. sayfaları irdelenecektir. Eminim ki verilecek bu eğitimlerden sonra gazetelerimizin sayfaları görsel açıdan daha iyi olacaktır” diye konuş-tu.

VGC her türlü katkıya hazır

Vangölü Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Fatih Sevinç, BiK Van ޞube Müdürlüğü ile hazırlamış oldukları tasarımyi onaylayan ve kendilerine destek olan DAKA görevlilerine teşekkür etti.

Yerel basının maddi, teknik ve fiziki koşulların yetersizliğinin yakınında yetişmiş eleman eksikliğinin ehemmiyetli yer tuttuğunu anımsatan Sevinç, kentte görev yapan bütü n meslektaşlarımıza yönelik bundan sonra yapılabilir her türlü tasarımnin içerisinde yer almak rica ettiklerini diye konuş-tu.

Haber ve Fotoğruflar: BiK Van ޞube Müdürü: Yahya Öylek

MK

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz