Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Vali Tuna Gelecek Nesillerimiz Türk Sporunu Unutmamalı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:29:05
Vali Tuna Gelecek Nesillerimiz Türk Sporunu Unutmamalı

Vali Tuna Gelecek Nesillerimiz Türk Sporunu Unutmamalı…Eskişehir ili 2013 yılı Türk Dünyası Kültür Başkentliği etkinlikleri çerçevesinde tertiplenen Geleneksel Türk Sporları Günleri’nde atlı okçuların yaptıkları gösteri Eskişehir ili toplumutarafından yoğun ala-ka gördü.Gösteriye; Vali Güngör Azim Tuna, çok büyüklik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Vali Yardımcıları Dr. Ömer Faruk Günay, Ali Çetin, il Emniyet Müdür Vekili Mustafa […]

Vali-Tuna-Gelecek-Nesillerimiz-Turk-Sporunu-UnutmamaliVali Tuna Gelecek Nesillerimiz Türk Sporunu Unutmamalı…
Eskişehir ili 2013 yılı Türk Dünyası Kültür Başkentliği etkinlikleri çerçevesinde tertiplenen Geleneksel Türk Sporları Günleri’nde atlı okçuların yaptıkları gösteri Eskişehir ili toplumutarafından yoğun ala-ka gördü.
Gösteriye; Vali Güngör Azim Tuna, çok büyüklik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Vali Yardımcıları Dr. Ömer Faruk Günay, Ali Çetin, il Emniyet Müdür Vekili Mustafa ޞahin ve oldukça çok sayıda Eskişehirli katıldı.

Etkinlikte bir konuşma yapan Vali Tuna, Türk medeniyet tarihi itibarı ile atın ehemmiyetli [r] bir yeri olduğuna değindi.

Gelecek neslin, Türk sporunu unutmaması gerektiğini anımsatan Vali Tuna, konuşmasını şu sözleri ile devam ettirdi:”Geleneksel sporlarımıza da bir farkındalık oluşturmak, onları unutmamak, çocuklarımıza da unutturmamak için bu işe gönül vermiş kişileri ilimize davet ettik. Bugün atlı okçuluk gösterileri yapılacak. Bundan sonrada güreş, cirit ve atla alaka-lı sporlarımızı burada yapmaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz atın bizim kültürümüzde oldukça çok ayrı bir yeri var. Bu etkinliklerimiz devam edecek. Amacımız, Türk dünyası ile aramızda ki gönül köprülerini birleştirmek. Ben Bugün buraya Polanya’dan, iran’dan, Ukranya’dan, Tataristan’dan ve Türkiye’nin pek çok ilinden gelen sporculara teşekkür ediyorum.”Konuşma sonrasında atlı okçular, yaptıkları atış ve gösteriler ile Eskişehirlilerden büyük alkış aldı. Issız Adam TV filmi ile ün kazanan sinema sanatçısı Cemal Hünal’da atlı okçuluk sporcuları arasında yer aldı. Hünal, gösteriler öncesinde Vali Tuna’ya geleneksel Türk yayı ile Zihgir yüzüğü hediye etti.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz