Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Vali Altıparmak Sığınmacılar Misafirimiz
  • Ana Sayfa » Haber
  • 17 Ağustos 2013 - 08:11:37
Vali Altıparmak Sığınmacılar Misafirimiz

Erzurum ili Valisi Ahmet Altıparmak ilde bulunan sığınmacıların mesele kları olduğunu ifade ederek, her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını belirt ti.Afganistanlı sığınmacı Mirza Hüseyin Nazari, Vali Ahmet Altıparmak’a, Afganistan ve ötek i ülkelerden Erzurum ili içerisinde bulunan sığınmacıların problemlerini aktardı. ‘Sığınma Başvurusunda Bulunan Yabancılar’ kapsamında tahmini 23 yıldır Erzurum ilinde eşi ile birlik-te yaşadığını ifade eden 80 […]

Vali-Altiparmak-Siginmacilar-Misafirimiz
Erzurum ili Valisi Ahmet Altıparmak ilde bulunan sığınmacıların mesele kları olduğunu ifade ederek, her türlü ihtiyaçlarının karşılandığını belirt ti.

Afganistanlı sığınmacı Mirza Hüseyin Nazari, Vali Ahmet Altıparmak’a, Afganistan ve ötek i ülkelerden Erzurum ili içerisinde bulunan sığınmacıların problemlerini aktardı. ‘Sığınma Başvurusunda Bulunan Yabancılar’ kapsamında tahmini 23 yıldır Erzurum ilinde eşi ile birlik-te yaşadığını ifade eden 80 yaşındaki Nazari, gördükleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Vali, [r] sığınmacıların Türk milletinin ve Erzurumluların mesele kları olduğunu ifade ederek, söz konusu ailelerin ihtiyaçlarının Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından karşılandığını ifade etti. Vali Altıparmak, Afgan misafirini ziyareti sonrasında değişik hediyeler ile uğurladı.

Erzurum ilinde çoğunluğu Afgan uyruklu 800 kişilik, 206 ailenin olduğunu anlatan Vali Altıparmak, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından sağlık karnesi verilerek sığınmacılar sağlık güvencesine alındığını belirt ti. Farsça, ingilizce ve Türkçe olmak üzere üç dilde kullanma kılavuzu olan sağlık karneleri ile hastaların sevk zincirine göre aile hekimi, sağlık ocağı ve uygun görülmesi halinde devlet hastanelerinde muayenelerinin yapıldığına dikkat çeken Vali, “Ülkemizde ve şehrimizdeki mesele k kardeşlerimizin sağlık problemlerini ve ötek i sorunlarını hemen çözüyoruz. SYDV tarafından sığınmacılara genel şeklinde nakdi yardım yapılıyor. 3 ayda bir olmak üzere bir ve iki nüfuslu ailelere 300 TL, üç ve dört nüfuslu ailelere 400 TL, beş ve yukarı nüfuslu ailelere ise 500 TL nakdi yardım veriliyor. Ramazan’da ayrıyetten aynı şartlarda bir ilave yardım daha yapıldı. Kış aylarında ise ilçe vakıflarınca yakabilir yardımında bulunuluyor. ilk şeklinde 2009 yılında Erzurum’a gelen ve 2010 yılında yardım almaya başlayan sığınmacılara 3 sene-de toplam 1 milyon 296 bin 742 TL ayni ve nakdi yardım yapıldı.” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz