Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Uzaya Gidecek İlk Türke İsim Aranıyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:30:23
Uzaya Gidecek İlk Türke İsim Aranıyor

Uzaya gidecek ilk Türke isim aranıyor…1 Nisan 2013 yılı günü “UFO Beni Uzaya Götür” kampanyası kapsamında saptanan uzaya gidecek ilk Türk’ün şimdi de unvanı belirleniyor.Taksim istiklal Caddesi’nde halk, uzaya gidecek ilk Türk’ün ünvanı ile alaka-lı önerilerini açıkladı. Öğrenci Gülcan Çağlar, “Türk vardı” derken kız kardeşi Zeynep Çağlar da “Ben olsam ‘Çılgın Türkler’ diye konuş-tum” diye […]

Uzaya-Gidecek-ilk-Turke-isim-AraniyorUzaya gidecek ilk Türke isim aranıyor…
1 Nisan 2013 yılı günü “UFO Beni Uzaya Götür” kampanyası kapsamında saptanan uzaya gidecek ilk Türk’ün şimdi de unvanı belirleniyor.
Taksim istiklal Caddesi’nde halk, uzaya gidecek ilk Türk’ün ünvanı ile alaka-lı önerilerini açıkladı. Öğrenci Gülcan Çağlar, “Türk vardı” derken kız kardeşi Zeynep Çağlar da “Ben olsam ‘Çılgın Türkler’ diye konuş-tum” diye konuş-tu. 

Hakan Bayar da “Zafer olabilir mi yaklaşan Zafer Bayramı nedeni ile. Uzaya çıkan [r] ilk Türk olduğu için bence bir zafer kazanmış olur herhalde. Dolayısı ile adı Zafer olursa daha anlamlı olur” diye konuş-tu.

Ayşe Akkaya da, “Barışı çağrıştıran bir isim olabilir. Dünyanın barışa oldukça çok ihtiyacı var. Evrensel barış olsun” derken, müzisyen Mahsun Civan da “ޞervan olabilir mi? Kürtçe de savaşçı, korkusuz, yiğit anlamına geliyor. Sonuçta uzaya gitmekte cesaret işidir” diye konuş-tu.

halk tarafından önerilen ötek i ise şu şekilde: Türk, Kozmo Türk, Star Türk, Çılgın Türk, Space Türk, Uçan Türk, Turbo Türk, Sparta Türks, uzay adamı, maceracı.

Birinciye 10 bin TL ödül

Twitter’dan da paylaşılabilir isim önerileri, Fatih Portakal, Cengiz Semercioğlu, Geveze ve Bonbon Funda ve Cenk Babaeren gibi jüri üyeleri tarafından değerlendirmeye alınacak.

Jüri tarafından 1. seçilen önerinin sahibi, firma tarafından 10 bin TL ile ödüllendirilecek. Yarışmaya katılmak arzulayanlar Twitter hesaplarından #uzayagidenturkenedenir hastagini kullanarak önerilerini paylaşabilir.

15 Eylül 2013 yılı tarihi itibarı ile sonuçlanan yarışmanın talihlisi, 25 Eylül 2013 yılı günü açıklanacak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup 18 yaşından büyük herkesin katılabileceği yarışmada Türkçe olan, dini ve siyasi amaçlara hizmet etmeyen, sakıncalı ve zararlı nesne, oluşum gibi kavramları çağrıştırmayan ve genel ahlak kurallarına uygun olan öneriler jüri tarafından değerlendirmeye alınacak.

Herkesin rica ettiği kadar isim önerisi paylaşabileceği yarışmada, her isim yeni bir şans demek olacak. Kriterlere uygun olan bütü n önerilerin değerlendirileceği yarışmada jürinin seçmiş olduğu ismin birden fazla şa-hıs tarafından önerilmiş olması halinda, seçilen ismi ilk tweet atan şa-hıs ödül almaya hak kazanacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz