Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Üniversite Rektörü Emre Aydını Öldü Sandım
  • Ana Sayfa » Haber
  • 9 Temmuz 2013 - 21:23:49
Üniversite Rektörü Emre Aydını Öldü Sandım

Rektör Kılıç ‘Bahar ޞenlikleri’ne 1 gün kala konserini iptal eden pop müzik sanatçısı Emre Aydın’a sitem eder iken, “Konsere gelmiyor’ denilince ilk aklıma gelen ölmüş olabileceği oldu” diye konuş-tu.Nevşehir ili Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Taksim Gezi Parkı olay ilerı nedeni ile, ‘Bahar ޞenlikleri’ne 1 gün kala konserini iptal eden pop müzik sanatçısı Emre […]

Universite-Rektoru-Emre-Aydini-Oldu-SandimRektör Kılıç ‘Bahar ޞenlikleri’ne 1 gün kala konserini iptal eden pop müzik sanatçısı Emre Aydın’a sitem eder iken, “Konsere gelmiyor’ denilince ilk aklıma gelen ölmüş olabileceği oldu” diye konuş-tu.
Nevşehir ili Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Filiz Kılıç, Taksim Gezi Parkı olay ilerı nedeni ile, ‘Bahar ޞenlikleri’ne 1 gün kala konserini iptal eden pop müzik sanatçısı Emre Aydın’a sitem eder iken, “Konsere gelmiyor’ denilince ilk aklıma gelen ölmüş olabileceği oldu” diye konuş-tu.Nevşehir ili Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. [r] Filiz Kılıç, geride kalan öğretim yılını değerlendirmek için tertiplediği basın toplantısında, se-ne sonu Bahar ޞenlikleri’nde konser vermek için anlaşma yapan Emre Aydın’ın iptal kararını menajerinin, konserden 1 gün ev-vel öğleden sonra üniversiteye çektiği faksla öğrendiğinde şok olduğunu belirt ti.Prof.Dr. Filiz Kılıç, “Daire başkanımız toplantı yaptığımız odaya ‘Acil’ kodu ile girerek ‘Emre Aydın, konsere gelemiyor’ deyince ilk aklıma gelen ölmüş olabileceği oldu” diye konuş-tu. Gezi Parkı eylemleri için bir grup sanatçının konser vermeme kararı aldığını ifade eden Rektör Prof.Dr. Kılıç, “Bir grup sanatçı kendi arasında konser vermeme kararı almış. Ortak karar alınmış. Doğrusu üzücü bir şey, bir taraftan bir şeyi desteklerken ötek i taraftan binlerce öğrenci mağdur edildi” diye konuş-tu.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Nevşehir ili Üniversitesi ve Tunceli ili Üniversitesi’nin isminin değişmesi konusundaki teklifi hatırlatılan Rektör Prof.Dr. Kılıç, “Sayın Başbakanımızın bu meselede bir önerisi vardı. faka t arkası gelmedi. Bu meselede bize bir şey sorulmadı, görüş de alınmadı. Hükümet isterse zaten bunu yapabilirdi. Bu meselede yorum yapmak istemiyorum” diye konuş-tu.Rektör Prof. Dr. Kılıç, Nevşehir ili Üniversitesi’nin kurulduğu 2007 yılından bu yana oldukça çok ehemmiyetli gelişmeler söylediğini belirterek, ODTÜ’nün 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında yaptığı akademik çalışmada 51 üniversite arasında 4’üncü olduklarını vurguladı. Rektör Prof.Dr. Kılıç, bu se-ne öğrenci sayısının 13 bin şeklinde hedeflendiğini anlatırken, “Öğrenci ve öğretim üyesi sayımız her geçen se-ne katlanarak artıyor. Kuruluş yılından bu yana öğrenci sayımızdaki artış yüzde 333 şeklinde gerçekleşmiştir” diye konuş-tu.

AKޞAM iNTERNET SiTESi


VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz