Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Uluslararası Camiayı Müdahil Olmaya Çağırıyoruz
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:36:29
Uluslararası Camiayı Müdahil Olmaya Çağırıyoruz

AK Parti Sözcüsü Çelik, “AK Parti şeklinde başta bütü n uluslararası kuruluşları, Mısır’daki bu vahşeti sona erdirmek için acilen müdahil olmaya çağırıyoruz” diye konuş-tu. AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, “Mısır’da, toplumun hür iradesi ile işbaşına gelmiş meşru yönetimi silah zoru ile devirmiş darbecilerin, demokratik namus anlamına gelen oylarına, […]

Uluslararasi-Camiayi-Mudahil-Olmaya-CagiriyoruzAK Parti Sözcüsü Çelik, “AK Parti şeklinde başta bütü n uluslararası kuruluşları, Mısır’daki bu vahşeti sona erdirmek için acilen müdahil olmaya çağırıyoruz” diye konuş-tu.

AK Parti Sözcüsü ve Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, “Mısır’da, toplumun hür iradesi ile işbaşına gelmiş meşru yönetimi silah zoru ile devirmiş darbecilerin, demokratik namus anlamına gelen oylarına, iradesine malik çıkmaya çalışan Mısır halkına uyguladığı katliamı şiddetle ve nefretle kınadıklarını” söyled [r] i.

Daha ev-vel yaptıkları benzeri katliamlara hür dünyadan kayda değer bir tepkinin gelmemesinin darbecileri cesaretlendirdiğine işaret eden Çelik, şunları söyledi:

“Başından beri vurguladığımız gibi, dünyanın neresinde olursa olsun, darbe kim tarafından ve kime karşı yapılırsa yapılsın partimiz ve iktidarımız, darbelerin ve darbecilerin karşısında, demokrasinin ve toplumun yakınında olmuştur ve bundan sonra da olmaya devam edecektir. Bu darbe yönetiminin zaliamane eylemlerine karşı partimiz ve iktidarımız insanlık vicdanının sesi olmaya devam edecektir. Silaha, şiddete ve kaba kuvvete baş vurmadan, meşruiyyet içerisinde kalarak demokratik mücadele veren Mısır halkının bu onurlu ve haklı mücadelesini destekledik ve sonuna kadar destekleyeceğiz. AKP şeklinde başta BM olmak üzere etkili bir şekilde ve görevli bütü n uluslararası kuruluşları ve camiaları, Mısır’daki bu vahşeti, bu katliamı, bu insanlık dramını sona erdirmek için acilen müdahil olmaya, Mısır’ın gayrimeşru yönetimine gereken tavrı takınmaya davet ediyoruz.”

Bu katliamda, darbeye “darbe” diyemeyenlerin, daha önceki katliamlara olması gereken tepkiyi vermeyenlerin ve darbecileri finanse edenlerin büyük günah ve vebali olduğunun da unutulmaması gerektiğini vurgulayan Çelik, “Dualarımız ve iktidarımızın bütü n diplomatik girişimleri elbette ki, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Mısır halkından yana olacaktır” şeklinde mesele ştu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz