Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Türksat 4a Uydusu Fırlatılış Tarihi Ne Zaman
Türksat 4a Uydusu Fırlatılış Tarihi Ne Zaman

Türksat Genel Müdürü Dalbay, TÜRKSAT-4A uydusunun Kasım ayında uzaya fırlatılacağını açıkladı.Türksat Genel Müdürü Özkan Dalbay, 2013 yılı yılındaki en ehemmiyetli hedeflerinin TURKSAT-4A uydusunun fırlatılması olduğunu ifade ederek, “ޞu anda tahmini yüzde 80’i bitti uydunun. 3-4 ay sonra son test başlayacak. Yapısal ve fiziksel entegrasyonlar bitiyor. Daha sonra 3-4 ay son testleri yapıldıktan sonra Kasım ayında uzaya […]

Turksat-4a-Uydusu-Firlatilis-Tarihi-Ne-ZamanTürksat Genel Müdürü Dalbay, TÜRKSAT-4A uydusunun Kasım ayında uzaya fırlatılacağını açıkladı.
Türksat Genel Müdürü Özkan Dalbay, 2013 yılı yılındaki en ehemmiyetli hedeflerinin TURKSAT-4A uydusunun fırlatılması olduğunu ifade ederek, “ޞu anda tahmini yüzde 80’i bitti uydunun. 3-4 ay sonra son test başlayacak. Yapısal ve fiziksel entegrasyonlar bitiyor. Daha sonra 3-4 ay son testleri yapıldıktan sonra Kasım ayında uzaya fırlatılacak” [r] diye konuş tu.TÜRKSAT-4A uydusunun testlerinin tamamlanmasının arkasından fırlatılmak üzere trikoistan’a gönderileceğini anımsatan Dalbay, Kasım ayında da uydunun trikoistan’daki fırlatma rampasından fırlatılacağını söyledi.Türkiye’nin içerisinde ve dışındaki haberleşme ihtiyaçlarının yüksek düzeyde olduğunu anlatan Dalbay, “ޞu anda gelen talepleri, kendi uydularımızdan oldukça çok zor karşılıyoruz. TÜRKSAT- 4A uydusunu fırlatmak için bekliyoruz. Onun akabinde de 2014 yılının ޞubat ayında da TÜRKSAT-4B uydusunu fırlatacağız” diye konuş tu.TÜRKSAT-4A uydusunun 42 dereceye TÜRKSAT-4B uydusunun da 50 dereceye konacağını kaydeden Dalbay, “50 derecede bugüne kadar hiç bir ülke kendi uydusunu işletmemiş, kiralık uydular ile yörünge haklarını koruyoruz” diye konuş tu.Tamamen yerli uydu geliyor“2019 yılında dünya nüfusunun yüzde 91’ine kendi uydularımızla internet erişimi sağlama hedefimiz var” diyen Dalbay, 2017-2018 yıllarında bu hedefe ulaşmayı planladıklarını belirt ti.Bu yı l sonunda ya da 2014 başında tasarımı tamamen yerli, tüm üretim süreçleri TAI’de yürütülecek olan askeri ihtiyaçları da karşılayabilir uydu sözleşmesi imzalayacaklarını ifade eden Dalbay, Dünya Telekomünikasyon Birliği’ne daha batı ve daha doğuda yörünge hakkı için başvuru yaptıklarını, Türkiye sonucu kayıtlı hale getirilecek olan bu yörüngelere 2018’e kadar uydu koymayı planladıklarını söyledi. 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Türksat 4a Uydusu Fırlatılış Tarihi Ne Zaman, 6.0 out of 10 based on 2 ratings

Aranan Kelimeler:

 • türksat 4a ne zaman devreye girecek
 • türksat 4a ne zaman fırlatılacak
 • Yorumla
 • Yorumlar
  • özel dedektif
  • 20 Şubat 2013 - 00:22:51
  • Bir ülkenin gelişmişliği o ülkenin teknolojisi ve enerji kaynaklarını kullanabilmesine yani dışa bağımlı olmamasına bağımlıdır. Bu tür gelişmeler birbirlerine dolaylı yoldan bağlantılıdır ve bu ülke ekonomisini artı yönde etkileyecektir.

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
Üye Girişi
 • Kullanıcı Adınız
 • Şifreniz