Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Türkiyenin Uluslararası Gücünü Gölgelediler
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Haziran 2013 - 17:11:02
Türkiyenin Uluslararası Gücünü Gölgelediler

Başbakan Erdoğan, Samsun ilinde tertiplenen Milli iradeye Saygı Mitinginde “Bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar” diye konuş-tu.AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince Samsun ili Cumhuriyet Meydanı’nda “Büyük Oyunu Bozmaya Haydi Tarih Yazmaya” sloganı ile tertiplenen Milli iradeye Saygı Mitingi’ndeki konuşmasına alandakileri, Samsun’u ve ilçelerindeki misafiri selamlayarak başladı. Erdoğan, Karadenizlilerin söyleyeceğini kemençeyle […]

Turkiyenin-Uluslararasi-Gucunu-GolgeledilerBaşbakan Erdoğan, Samsun ilinde tertiplenen Milli iradeye Saygı Mitinginde “Bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar” diye konuş-tu.
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisince Samsun ili Cumhuriyet Meydanı’nda “Büyük Oyunu Bozmaya Haydi Tarih Yazmaya” sloganı ile tertiplenen Milli iradeye Saygı Mitingi’ndeki konuşmasına alandakileri, Samsun’u ve ilçelerindeki misafiri selamlayarak başladı.

Erdoğan, Karadenizlilerin söyleyeceğini kemençeyle sazla, tulumla belirt tiğini vurgulayarak, “Kılıçdaroğlu’nun [r] diye konuş-tuği gibi iskoçya gaydaysı ile söylemez, Karadeniz’in tulumu ile söyler. Karadeniz, yağmacılara söyleyeceğini belirt ti. Vandallara diyeceğini çoktan diye konuş-tu” şeklinde mesele ştu.

Başbakan Erdoğan, Gezi Parkı odaklı gelişmelere ilişkin, “Bunların istanbul’daki harika karşılamayı görünce oyunları bozuldu, bunların Adana’daki, Mersin’deki coşkuyu görünce oyunları bozuldu. Bunların hesapları alt üst oldu. Ankara’daki alaka-yı görünce oyunları zaten bozulmuştu. Sincan’daki, Kazlıçeşme’deki, Kayseri’deki aşkı, sevdayı, muhabbeti görünce oyunları bozuldu. işte şimdi Samsun ili ‘ben buradayım’ diyor. işte şimdi Samsun ili bu oyunu bozuyor, bu tuzağı alt üst ediyor” diye konuş-tu.

Erdoğan, “Onlar milyonlarca tweet atsınlar bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar, onlar yaksınlar yıksınlar, yağmalasınlar, bizim tek bir la havlemiz tüm tuzağı bozar” diye konuş-tu.

Oyunlara dikkat edin

CHP’nin politikalarını eleştiren Erdoğan, şöyle söyledi: “Genç 20 yaşındaki evlatlarımız, 25 yaşındaki evlatlarımız bunları bilmiyor tabii. Onlar yokluğu yaşamadılar. Onlar AKP iktidarındaki tokluğu gördüler, bolluğu gördüler. Onun için bunu hepsi birbirrinden ayıramıyorlar. ޞimdi bu tokluk, bu bolluk içerisinde maalesef oynanan tuzağı göremiyorlar”

Erdoğan, “Bir tanesi müftünün karısıyım diye ortaya çıkıyor. Hale bak, müftünün karısıyım diye başına da bir örtüyü takmış. Aman bu oyunlara dikkat edin. CHP’nin geçmişinde bu oyunlar çoktur. Aman bu oyunlara gelmeyin. Bir kadına yakışmayabilir hakaretler eden, sonra CHP’nin bir ilçe başkanının karısı olduğu bu kadının ikiyüzlülüklerini gördük” diye konuş-tu.

Hukuku ayaklar altına aldılar

Erdoğan, konuşmasını şöyle devam ettirdi: “Bu olay iler en başından itibaren oldukça çok çok büyük ilkesizlik, oldukça çok çok büyük art niyet üzerinden yürütüldü. Sürekli yalan belirt tiler, sürekli manüpilasyon yaptılar, sürekli yalan haber yayımladılar, hakaret ettiler, sövdüler, hakkı çiğnediler, hukuku ayaklar altına aldılar”

“Bu ülkede giyimine karışılan varsa sadece benim başörtülü kardeşlerim olmuştur” diyen Erdoğan, “Yıllarca onlara zulmedilmiştir. Onlara tekme Tokat ili vurulmuştur. Hala şu olay ilerda dahi maalesef bizim başörtülü pek çok kadın, kızlarımız taciz edilmiştir. Gerçekler ortada. Tahammül edemiyorlar, dayanamıyorlar. Sen ne giyiyorsan giy ama başkasına da saldırma, o da rica ettiği gibi giyinsin. Bu ülkede başı açık, başı örtülü el ele omuz hizası omuz hizasıa dolaşsın. Niye rahatsız oluyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin uluslararası gücünü gölgelediler

Erdoğan, “ޞimdi buradan, Samsun’dan soruyorum: Üç hafta devam eden bu gösterilerden kim kazandı? Ben kimin kazandığını söyleyeyim mi, sandık şeklinde söylemiyorum, başka türlü. Faiz lobisi kazandı, Türkiye’nin hasımları kazandı, rant lobisi kazandı, Türkiye’nin rakipleri kazandı. Peki bu gösterilerde kim yitirdi, tabii ki az da olsa Türkiye ekonomisi yitirdi, Türkiye’nin turizmi yitirdi, Türkiye’nin imajını, Türkiye’nin uluslararası gücünü gölgelediler, lekelediler” diye konuş-tu.

Başbakan Erdoğan, “Farkına varamadığınız bir oyunda maalesef hepiniz birer gönülle nefer şeklinde kullanıldınız, ey gençler. Maalesef aldatıldınız, böyle bir oyuna kurban edildiniz. Dikkat edin, ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diye yola çıktılar, faiz lobisine parasız neferlik yaptılar. Öyle miydi, yoksa Gazi Mustafa Kemal’de faiz lobisinin neferi miydi, eri miydi? işte bunlar bu, tutarsız bunlar. Ulusalcıyız diye yola çıktılar, Türk bayrağının yakılmasına seyirci kaldılar” diye konuş-tu.

Brezilya’da da aynı oyun oynanıyor

Brezilya’da da aynı oyunun oynandığını ifade eden Başbakan Erdoğan, “Semboller aynı, afişler aynı, Twitter, Facebook aynı, uluslararası medya aynı. Aynı merkezden idare ediliyorlar. Türkiye’de başaramadıklarını şimdi Brezilya’da başarmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Oyun aynı oyun, tuzak aynı tuzak, a-maç aynı maksat” diye konuş-tu.

Erdoğan, “Bütün bunlardan sadece Türkiye değil, Pakistan’dan Amerika’ya, Yemen’den Cezayir’e, Mekadonya’dan Almanya’ya kadar her bir kardeşim rahatsız oldu. Oralarda gösteriler yaptılar bizlere destek için, yanınızdayız diye. Onlar hani birtakım yerleri ayağa kaldırdıklarını zannediyorlar ya ama şu şanlı harekete, şu milli değerlerine malik çıkan AKP iktidarına dünyanın dört bir yakınından da ayrıyetten destek geliyor her yönüyle” diye konuş-tu.

Polise zulmettiler

“Polisimize bu süreçte oldukça çok zulmettiler, oldukça çok sonucu gittiler” diyen Erdoğan, “Hataları da olabilir, yanlışları da olabilir. Bunların üzerinde de Bakanlığımız gerekli çalışmaları yapıyor, ayrı bir konu. Ama polisimize bu kadar vurmak, dünyaya polisimizi bu denli böyle şiddet içeren eylemler içerisinde olduğunu sunmak, göstermek ihanettir” diye konuş-tu.

Kendi ülkesini şikayet ediyor

Erdoğan, “CHP’nin Genel Müdürü kalkmış Almanya Başbakanı Merkel’e mektup yazmış. Haberiniz var değil mi? Kendi ülkesini oraya şikayet ediyor. Hala Genel Başkan olamadı Genel Müdürlükte kaldı. Bu gidişle de zaten olmaya niyeti yok. Milletiyle konuşmak yerine gidiyor başka ülkelerin liderlerine ağlıyor. Türkiye düşmanı Esed ile nasıl işbirliği yaptıysa şimdi de gidiyor Türkiye’yi Avrupa’da istemeyenler ile işbirliğine hazır olduğunu ifade ediyor. Nerede Türkiye’nin aleyhine bir tezgah varsa inanın CHP’nin Genel Müdürünü o tezgahın üzerinde görürsünüz” diye konuş-tu.

Erdoğan, konuşmasını şöyle devam ettirdi: “Bu süreçte Türkiye ekonomisi gücünü test etti. Bu süreçte Türkiye demokrasisi gücünü test etti. Bu süreçte en önemlisi de kardeşliğimiz oldukça çok ehemmiyetli bir sınavdan geçti. işte bu kardeşlik. Bu oldukça çok önemli. Bu iktidarı yemeye Allah’ın izniyle kimsenin gücü yetmeyecek.

Bu oyunlar bu tuzaklar, bu çirkin tezgahlar bizi yolumuzdan hiçbir şekilde alıkoymayacak, yıkılanın daha iyisini yapacağız, tahrip edileni tamir edeceğiz. Türkiye’nin milli gelirini geçtiğimiz 10,5 sene-de 3 katına çıkardık, önümüzdeki 10 sene-de Allahın izniyle bir 3 kat daha arttıracağız”

Erdoğan, “Akil insanlar Heyeti şehirlerimizi dolaşırken birtakım küçük gruplar, şehirlerimizde gösteriler yaptılar, tahrikler yaptılar. Kimdi onlar? En başta Ulusalcılar. işte o Ulusalcıların maskesi şu son gösterilerde düştü. Çözüm sürecine karşı çıkan, Akil insanlar Heyetlerini tehdit eden o Ulusalcılar, Ankara ilinde Türk bayrağının yakılmasına seyirci kaldılar” diye konuş-tu.

Çözüm sürecine kararlılıkla devam edeceklerini ifade eden Erdoğan, “Ne yapıyorsak Türkiye için yapıyoruz, Türkiye’nin yararına olabilir şekilde yapıyoruz. Ne yapıyorsak hukuk içerisinde yapıyor, meşruiyet içerisinde yapıyor ve değerlerimiz içerisinde yapıyoruz. Allah’ın izniyle bir tek şehidimizin dahi ruhunu muazzep etmeyeceğiz. ޞehitlerimizin emanetini oldukça çok daha yükseğe taşıyabilir girişimler dışında hiçbir girişimin içerisinde yer almayacağız” ifadelerini kullandı.

22.06.2013 yılı / AA

RE

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz