Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Türkiyenin TANAPtaki Hissesi Artırıldı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Aralık 2013 - 09:57:39
Türkiyenin TANAPtaki Hissesi Artırıldı

Azerbaycan Devlet Petrol firması (SOCAR) Başkanı Rövnak Abdullayev, Türkiye’nin, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı tasarımı’ndeki (TANAP) payının artırılarak yüzde 30’a çıkarıldığını açıkladı.  Bir TVkanalına konuşan Abdullayev, Türk görevlilerinin TANAP’taki payın artırılması için başvuruda bulunduklarını belirterek, “Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye’nin talebini pozitif karşıladı ve onun talimatı ile TANAP’daki pay yüzde 10 artırılarak, yüzde 30 oldu. Konu […]

Turkiyenin-TANAPtaki-Hissesi-Artirildi Azerbaycan Devlet Petrol firması (SOCAR) Başkanı Rövnak Abdullayev, Türkiye’nin, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı tasarımı’ndeki (TANAP) payının artırılarak yüzde 30’a çıkarıldığını açıkladı.
 Bir TVkanalına konuşan Abdullayev, Türk görevlilerinin TANAP’taki payın artırılması için başvuruda bulunduklarını belirterek, “Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Türkiye’nin talebini pozitif karşıladı ve onun talimatı ile TANAP’daki pay yüzde 10 artırılarak, yüzde 30 oldu. Konu ile alaka-lı belgeler hazırlanıyor” diye konuş-tu.Öte yandan APA Haber Ajansı, Fransız “Total” ve [r] Norveç’in “Statoil” firmalerinin TANAP’taki pay almaktan imtina ettiklerini duyurdu. Statoil’in tasarımden yüzde 12, Total’in ise yüzde 5 pay almak rica ettikleri, Anca k TANAP hisselerinin değerinin yükselmesi ile tasarımye katılmaktan vazgeçtikleri söylen di. Türkiye’nin payının yüzde 10 artırılmasından sonra TANAP’daki pay oranı yüzde 30 Türkiye, yüzde 70 Azerbaycan şeklinde şekillenecek. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner star, 17 Aralık’ta düzenlenen “Şahdeniz 2” yatağından çıkarılabilir doğalgazın işletilmesi ve Trans-Adriyatik Boru Hattı (TAP) ile Avrupa’ya iletilmesine yönelik nihai yatırım kararının imza töreni için geldiği Azerbaycan’da,Türkiye’nin TANAP(taki hisselerinin artırılmasını talep etmişti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz