Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Türkiyenin Düşmanı Ben Değilim Esad
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:22:14
Türkiyenin Düşmanı Ben Değilim Esad

Türkiyenin düşmanı ben değilim Esad…Başbakan Erdoğan’ın israil’le birlik-te Mısır darbesinin arkasında olduğunu düşündüğü isim Bernard Henri Lévy, Türkiye’nin esas düşmanının kendisi değil, Beşar Esad olduğunu belirt ti.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘ın israil’in Mısır’daki darbenin arkasında olduğunu iddia eder iken kanıt şeklinde dikkat çektiği panelde israil’in eski Dışişleri Bakanı Tzipi Livni ile konuşmacı şeklinde yer alan […]

Turkiyenin-Dusmani-Ben-Degilim-EsadTürkiyenin düşmanı ben değilim Esad…
Başbakan Erdoğan’ın israil’le birlik-te Mısır darbesinin arkasında olduğunu düşündüğü isim Bernard Henri Lévy, Türkiye’nin esas düşmanının kendisi değil, Beşar Esad olduğunu belirt ti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ‘ın israil’in Mısır’daki darbenin arkasında olduğunu iddia eder iken kanıt şeklinde dikkat çektiği panelde israil’in eski Dışişleri Bakanı Tzipi Livni ile konuşmacı şeklinde yer alan Fransız Bernard Henri Lévy konu ile alaka-lı konuştu: ” Türkiye ‘nin düşmanı ben değilim Esad”…Cumhuriyet gazetesinden Duygu Güvenç’e konuşan Lévy Erdoğan için, “Fransa’da aklını yitirdiği ve saçmaladığı konuşuluyor. Fransa’da ve ABD ‘de herkes ona gülüyor bundan sonra” dedi.

Lévy, Erdoğan’ın kendisini suçlamasını, “Anlamadığınız bir fenomenle karşı karşıyasınız. Soğukkanlılığınızı yitiriyorsunuz. Büyük umut ve hırslarınızın olduğu Müslüman Kardeşler de devriliyor. Ve bu sırada basit ve şeytani bir nede n arıyorsunuz. Ve bu nedenler içerisinden, hiçbir şekilde eskimeyen Siyon Tarikatı’ndan başkası da yükselemezdi, ki Sayın Erdoğan’ın rejiminde bu tarikatı bir bestseller şeklinde görüyoruz. bütü n bunlar içler acısı” şeklinde yorumladı.

‘TÜRKLERiN çok büyük proble-mi VAR’

israil’le Türkiye arasındaki ilişkilere de değinen Lévy, iki ülke arasındaki ilişkilerin şahıs-lar çatışsa dahi bitmeyeceğini belirt ti. ilişkilerin Erdoğan nedeni ile bozulduğunu ileri süren Fransız yazar, Başbakan’ın, “Türklerin gerçekten de çok büyük sorunu” olduğunu iddia ederek, “Türkiye’nin doğal ortakları ile ilişkilerinin normale dönmesi için, yani demokratik ülkeler ile ve özel olarak israil ile ilişkilerin düzelmesi için Erdoğan sayfasının bundan sonra kapanması gerekmektedir” dedi.

‘DÜŞžMAN BEN DEĞiLiM’

Duygu Güvenç’in Suriye hakkındaki bir sorusuna, “Suriye ayrı bir konu” diye cevap veren Lévy, daha ev-vel de dile getirdiği gibi, Esad’ı devirecek bir askeri müdahaleyi desteklediğini belirt ti. Türkiye’nin Suriye politikasının da, Avrupa’nınki gibi “hayal kırıklığı” olduğunu savunan Lévy, “Güçlü Türk ordusunun sınırındaki tampon bölgeleri ve ibadethaneleri Suriyeli siviller için güven altına almasını beklerdik ama bu olmadı” dedi.

Lévy, Erdoğan’a da “Fransız bir entelektüelle uğraşmak yerine Esad’la ilgilense daha iyi yapar. Türkiye’nin düşmanı Bernard-Henri Levy değil, Esad’dır” çağrısı yaptı.

Erdoğan’ın karizmatik bir lider olup olmadığı şeklindeki bir soruya, “Bu kadar tarihi ve siyasi kültürü olan bir ülkeyi 12 se-ne yönettiğine göre bir karizması vardır elbette” cevabını veren Fransız, “Ama sanırım bundan sonra onu yitirdi. yenide n ediyorum kendisiyle tanışmadım. Anca k uzaktan hükümranlığının sonuna yaklaşan bir yönetici gibi gözüküyor, bütü n yaptıkları, çalkantıları bunu gösteriyor” diye devam etti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz