FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Türkiyenin 17 Farklı Bölgesine Ambulans Helikopter
Türkiyenin 17 Farklı Bölgesine Ambulans Helikopter

Sağlık Bakanlığı ile işbirliği protokolü imzalayan THK, filosuna kattığı 17 ambulans helikopterle hizmet verecek.Türk Hava Kurumu (THK), Sağlık Bakanlığı ile imzaladığı işbirliği protokolüyle filosuna 17 ambulans helikopter kattı. Türkiye’nin 17 deği-şik bölgesinde konuşlandırılabilir ve Türk pilotlar tarafından kullanılabilir ambulans helikopter, Bayramdan sonra hizmet vermeye başlayacak. THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklama, Büyük […]

Turkiyenin-17-Farkli-Bolgesine-Ambulans-HelikopterSağlık Bakanlığı ile işbirliği protokolü imzalayan THK, filosuna kattığı 17 ambulans helikopterle hizmet verecek.
Türk Hava Kurumu (THK), Sağlık Bakanlığı ile imzaladığı işbirliği protokolüyle filosuna 17 ambulans helikopter kattı. Türkiye’nin 17 deği-şik bölgesinde konuşlandırılabilir ve Türk pilotlar tarafından kullanılabilir ambulans helikopter, Bayramdan sonra hizmet vermeye başlayacak. THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, AA muhabirine yaptığı açıklama, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün [r] emirleri ile 16 ޞubat 1925’de Türk Tayyare Cemiyetinin kurulduğu anımsatarak, Türk havacılığının gelişimine hizmet eden Cemiyetin, 1935’de Türk Hava Kurumu adını aldığını belirt ti. Hayırseverlerin bağışları ile ehemmiyetli bir güce ulaşan Kurumun, bağışları hizmete dönüştürerek halka yenide n sunmaya çalıştığınu anımsatan Yıldırım, bu hizmetlerden en yenisinin THK’nın 17 ambulans helikopteri filosuna dahil etmesi olduğunu diye konuş-tu. Helikopterlerde Türk Bayrağı renkleri Sağlık Bakanlığı ile imzaladıkları işbirliği protokolü gereği “hava ambulansı” hizmeti vereceklerini ifade eden Yıldırım, Eurocopter firmasından sıfır şeklinde aldıkları helikopterde Saran Grup’un da katkısının olduğunu diye konuş-tu. Türkiye’nin 17 deği-şik bölgesinde konuşlandırılabilir helikopteri Türk pilotların kullanacağını anımsatan Yıldırım, şunları söyledi: “Türk bayrağımızın renklerine malik olan helikopterlerimiz, bayramdan sonra hizmet vermeye başlayacak. Sağlıkta erken müdahale can kurtaran ehemmiyetli bir unsur. Allahın izniyle filomuza kattığımız bu helikopterlerimiz oldukça çok sayıda insanımızın canını kurtaracak. THK olarak, halkımızın bağışlarını hep doğru yerde kullandık. Bağışlar sürekli halka hizmet şeklinde geri döndü, bundan sonrada dönecek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz