Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Türkiyeden Yardım İstedi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 15 Ağustos 2013 - 09:33:27
Türkiyeden Yardım İstedi

“Türkiye, Batı’nın Mısır’daki olay ilera ‘darbe’ demesi için baskı yapsın”Müslüman Kardeşlerin Londra Temsilcisi Ahmed Mustafa, Türkiye’nin, Batı’nın Mısır’da yaşanan iktidar değişikliğine “darbe” demesi için baskı yapmasını rica etti. Dün Mısır’da yaşanan kanlı saldırının arkasından ingiltere’nin başkenti Londra’daki Başbakanlık Binası önünde tertiplenen protesto gösterisine katılan Mustafa, Cihan Haber Ajansı’na( Cihan) özel açıklamada tespit edil-di. [r] Batı’nın […]

Turkiyeden-Yardim-istedi“Türkiye, Batı’nın Mısır’daki olay ilera ‘darbe’ demesi için baskı yapsın”
Müslüman Kardeşlerin Londra Temsilcisi Ahmed Mustafa, Türkiye’nin, Batı’nın Mısır’da yaşanan iktidar değişikliğine “darbe” demesi için baskı yapmasını rica etti.

Dün Mısır’da yaşanan kanlı saldırının arkasından ingiltere’nin başkenti Londra’daki Başbakanlık Binası önünde tertiplenen protesto gösterisine katılan Mustafa, Cihan Haber Ajansı’na( Cihan) özel açıklamada tespit edil-di. [r] Batı’nın Mısır’daki gelişmelere sessiz kaldığını anımsatan Ahmed Mustafa, bu meselede Türkiye’ye büyük rol düştüğünü dile getirdi.

Mustafa: “Bugün Mısır toplumuiçin oldukça çok dramatik bir gün. Mısır toplumukendi askeri tarafından katledildi. Asker yaşlısından gencine pek çok insanı hedef aldı. ingiliz hükümeti Müslüman Kardeşlere yeterince destek vermedi. Binlerce Mısırlı öldürüldü. ingiliz hükümeti sadece bir izah yapmakla yetindi. Bu yeterli değil. Biz ingiliz hükümetinin bunun bir askeri darbe şeklinde nitelenmesini istiyoruz.” diye konuş-tu.

ABD’nin Mısır ordusuna verdiği 1.5 milyon dolar askeri yardımı eleştiren Mustafa, “Türkiye’nin Batı’ya Mısır’daki iktidar değişikliğin ‘darbe’ olduğunu söylemesi için baskı yapmasını istiyoruz. Bunlar demokrasiyi öldürüyor. Batılı ülkeler, israil ve yandaşların çıkarı için Mısır’da demokrasi istemiyor. Türkiye’den kalkıp Amerika’ya, Fransa’ya, Almanya’ya ve tüm Avrupa ülkelerine bunun bir askeri darbe olduğunu söylemeleri için baskı yapmasını istiyoruz.” diye konuş-tu.

Protestoda yer alan ötek i Mısırlı katılımcılar da Türkiye’nin darbecilere karşı kendilerine verdiği destek için teşekkür etti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz