Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Türkiye Suriyeye Olası Bir Müdahalede Yer Alır Mı?
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:28:41
Türkiye Suriyeye Olası Bir Müdahalede Yer Alır Mı?

Türkiye Suriyeye olası bir müdahalede yer alır mı?…Başabakan Yardımcısı Bülent Arınç, ingiltere, Fransa, ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Suriye’ye müdahaleyi gündeme getirdiklerini söyledi.  Arınç, “Yeni bir tezkere gerekirse, o zaman CHP karşı çıkar. MHP’de umarım karşı çıkar. Çünkü ağızlarının çalımına bakarsak onlar da böyle bir operasyonun içerisinde Türkiye’nin yer almasını istemiyor olabilirler. Gücümüz yeterse biz çıkarırız. Böyle […]

Turkiye-Suriyeye-Olasi-Bir-Mudahalede-Yer-Alir-MiTürkiye Suriyeye olası bir müdahalede yer alır mı?…
Başabakan Yardımcısı Bülent Arınç, ingiltere, Fransa, ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Suriye’ye müdahaleyi gündeme getirdiklerini söyledi.
  Arınç, “Yeni bir tezkere gerekirse, o zaman CHP karşı çıkar. MHP’de umarım karşı çıkar. Çünkü ağızlarının çalımına bakarsak onlar da böyle bir operasyonun içerisinde Türkiye’nin yer almasını istemiyor olabilirler. Gücümüz yeterse biz çıkarırız. Böyle bir koalisyonun içerisinde yer alırız” diye konuş-tu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet [r] Sözcüsü Bülent Arınç, gündeme dairönemli açıklamalarda tespit edil-di. Arınç, Türkiye’nin Suriye politikasına dairolarak şöyle söyledi: “ingiltere, Fransa ve Amerika Birleşik Devletleri başı çekmek suretiyle böyle bir organizasyonu müdahaleyi gündeme getirdiler. Bu izah bence olumludur. Ve Obama’nın gerçek düşüncelerini aksettirdiğini de zannediyorum. Yani bir koalisyon olursa Güvenlik Konseyi’nin dışında, dışişleri bakanımız Türkiye’nin de bunun içerisinde yer alabileceğini belirt ti. Bu 3-4 ülkeli bir koalisyon olmaz. Nereden bak iseniz 20-25 ülkeli bir koalisyon olur. Bu koalisyonun içerisinde, Türkiye yine hem bir görev şeklinde hem de insani amaçlar ile bu katliamın sona ermesi için yer alır. ޞüphesiz buna meclisin karar vermesi gerekir. Bunun için de elimizde bir tezkere var. Yeni bir tezkere gerekirse, o zaman CHP karşı çıkar. MHP’de umarım karşı çıkar. Çünkü ağızlarının çalımına bakarsak onlar da böyle bir operasyonun içerisinde Türkiye’nin yer almasını istemiyor olabilirler. Gücümüz yeterse biz çıkarırız. Böyle bir koalisyonun içerisinde yer alırız.”PKK’NIN ELiNDE KiMYASAL SiLAH YOKPKK’nın elinde kimyasal silah olmadığını anımsatan Arınç, “Hayır yok. Böyle bir istihbarat yok. Bence bu biraz propaganda amaçlı ya dadezenformasyon amaçlı. Biz kimin elinde az oldukça çok ne olduğunu biliyoruz” diye konuş-tu.

HAYVANLAR dahi AĞLAR

Başbakan’ın geçtiğimiz günlerde katıldığı bir TVprogramında duygulanarak göz yaşı dökmesinin insani bir durum olduğunu anımsatan Arınç, “Bilirim ki hayvanlar dahi ağlar. oldukça çok tabii şeyler bunlar. En oldukça çok bana belirtil diği için ben bu işin mağduruyum. Yapmacık değil duygusal bir insanım. Başbakanımız daha metin bir insan, daha cesur, ağlamamak için kendisini belki de zorlayan bir insan. Ben basit olay iler karşısında dahi birtakım bazı duygulanabiliyorum. Bundan dolayı yerli yersiz bazen de şikayetçiyim. Ama bu yapay olamaz. Hiç ağlamam diyen bir insana acırım. Sen de hiç mi merhamet yok?” diye konuş-tu.MAVi MARMARA TAZMiNAT KONUSUNDA şimdi-lik ANLAޞMADIKMavi Marmara olayının haksız bir fiil olduğunu ifade eden Arınç, “Biz kendileri ile tazminat konusunda şimdi-lik anlaşmadık. Buna uygun bir tazminatı biz faka t konuşabiliriz. irtibatı kesmiş değiliz. Bu işin sonuçlanmasını istiyorum. Böylece diplomatik ilişkiler de normalleşecek. Süreç sürüyor” diye konuş-tu.

Ak Parti’yi kapatma davasını değerlendiren Arınç, “Önümüzde uzun bir süreç var. Beğenmediğimiz noktaları temyiz etme hakkımız var” diye konuş-tu.

Önümüzdeki seçimlerde başörtülü milletvekili olup olmayacağı konusunda ise şimdi-lik bu meselede yerleşmiş bir birlikt elik olmadığını, yapılabilir düzenlemeler ile bunun mümkün olabileceğini ifade etti. Arınç, yapılabilir düzenlemeler ile 2015 yılından önce, başörtüsü kullanmak arzulayan milletvekillerinin başörtüsünü kullanabileceğini belirt ti.YENi ANAYASA DEĞiޞiKLiĞiArınç, yeni Anayasa değişikliğinin seçimden ev-vel TBMM’den geçip geçmeyeceğine dairolarak şunları söyledi; “Anayasa değişikliği süreci oldukça çok uzadı. Süheyl Batum’un oradan alınıp yerine başkasının verilmesidir. inanınız bunun psikolojik etkisi kadar, bir yol açıcılığı da olacaktır. Çünkü o kişi nin oradaki tek görevi kendi partisinden iki kişiye rağmen süreci çıkmaza sokmaktır. Sayın Kılıçdaroğlu yeni Anayasa konusunda samimi çabalarını halka göstermek istiyorsa, başka ehemmiyetli görevler versin.”2015 SEÇiMLERiNDE BiZ OLMAYACAĞIZ2015 seçimlerinde aday olmayacağını anımsatan Arınç, “2015 seçimlerinde biz olmayacağız. Belediye ve milletvekili seçimlerinde böyle düşünüyorum. Bunun oldukça çok doğru olduğuna inanıyorum. Sayın Başbakanımızın bu üç dönem kuralının her parti için keşke geçerli olması gerektiğinin düşünüyorum. Ama maalesef benden başka da kimse, bir 30 yıl daha olsa fena olmaz diyecek noktada. Kendi, nefsimde bundan sonra bu kadar yeter benim için” diye konuş-tu.ADI ÇARKÇI KEMAL’E ÇIKMIޞBekir Bozdağ’a karşı yapılan yumruklu saldırıyı ile alaka-lı şeklinde Kılıçdaroğlu’nun izahatlarının yerinde olduğu ifade eden Arınç, “Hep doğruları söylesin. politikaçiye malik çıksın. Adı çarkçı Kemal’e çıkmış bir adamın bundan hükümet sözcüsü olamaz demesini ben hazmedemem. Nasıl genel başkan olduğunu da biliyoruz. Söyletmesin beni. Benden hükümet sözcüsü de olur, meclis başkanı da olur. Genel başkan da olur. Her şey olur. Ama kendisinden bugüne kadar hiçbir şey olmadı” diye konuş-tu.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz