Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Turkcell
  • Ana Sayfa » Haber
  • 22 Ağustos 2013 - 09:20:19
Turkcell

Turkcell… Turkcell, tarımsal üreticiler ve hayvan yetiştiricileri için sunmaya çalıştığı hizmetleri ‘Turkcell Çiftçi Birliği’ çatısı altında birleştirdi. Türkiye’nin üreticilerini daha da güçlendirmeyi hedefleyen Çiftçi Birliği ile Turkcell’li çiftçiler köy bazında hava hali bilgisine ulaşabilecek. Buna ek olarak, üreticiler tarımsal desteklere dairbilgiler, hastalık erken uyarı [r] mesajları, Turkcell Tarım Doktoru servisiyle tar ile ve ürüne özel […]

TurkcellTurkcell…

Turkcell, tarımsal üreticiler ve hayvan yetiştiricileri için sunmaya çalıştığı hizmetleri ‘Turkcell Çiftçi Birliği’ çatısı altında birleştirdi.

Türkiye’nin üreticilerini daha da güçlendirmeyi hedefleyen Çiftçi Birliği ile Turkcell’li çiftçiler köy bazında hava hali bilgisine ulaşabilecek. Buna ek olarak, üreticiler tarımsal desteklere dairbilgiler, hastalık erken uyarı [r] mesajları, Turkcell Tarım Doktoru servisiyle tar ile ve ürüne özel hizmetlerden faydalanabilecek.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Burak Sevilengül verdiği demeçte 3 sene-den bu yana Turkcell Çiftçi Paketi altında sundukları hizmetler ile ekimden hasada tüm dönemlerde tarımsal üreticilerin yakınında yer aldıklarını belirt ti. Sevilengül, ifadesinde şu ifadelere yer verdi:

“Bugünden itibaren sunmaya çalıştığımuz hizmet ve ürünleri üreticilerimizin tar ile ve bahçelerinde bereketlerine bereket katabilir teknolojik yenilikler ile geliştirerek Turkcell Çiftçi Birliği çatısı altında topluyoruz. Türkiye’de bir ilk şeklinde köy bazında hava hali tahminlerini paylaştığımız servisimiz, devletin sunmaya çalıştığı tarımsal destekler hakkında kolay bilgi almalarını sağlayan Tarımsal Destek Bilgi Servisi, tarla-ürün bazında kişiselleştirilmiş yetiştiricilik ve zirai danışmanlık hizmeti sunan Turkcell Tarım Doktoru servislerimiz çiftçilerimiz için verimlilik artışı konusunda ehemmiyetli adımlar şeklinde ön planda yer alıyor. Ülkemizde toprağın verimini artırabilir çözümler ile hem üreticilerin yaşam kalitesini artırmak hem de genel şeklinde ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmak temel hedeflerimizden biriydi. Turkcell Çiftçi Birliği çatısı altındaki hizmetlerimizle bu hedefe daha fazla katkıda bulunacak, çiftçilerimiz için yaşamı daha kolay hale getireceğiz.”

Bulundukları ilçenin nem ve rüzgar hali, don bilgisi ve yağış miktarı gibi detaayları içeren 3 günlük hava tahmini raporu ve tarımla alaka-lı genel haberlerTurkcell Çiftçi Birliği üyelerinin cep telefonlarına ücretsiz şeklinde ulaşıyor. Bunun yakınında aylık 50 kuruş karşılığında köyün hava hali, ilçeyle alaka-lı haberler, hastalık erken uyarı mesajları, birlik ve kooperatifler ile alaka-lı bilgiler, ürüne özel eğitim ve ipuçları, ürüne özel hibe ve haberler, hal ve borsa fiyatları da çiftçilerin bilgisine sunuluyor. ayrıyetten, ürüne yönelik bilgi paketi kapsamında buğdaydan 2.re, süt sığırcılığından domatese kişiye özel alaka-lı mesele başlığında, 52 ürün özelinde bilgi ve haberler günlük mesaj ile iletiliyor.

Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz