Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Türk Kadını ABDde Doğum İçin 13 Milyon $ Harcıyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:19:50
Türk Kadını ABDde Doğum İçin 13 Milyon $ Harcıyor

Türk kadını ABDde doğum için 13 milyon $ harcıyor…Yurt dışı yaşam, sağlık ve eğitim merkezi Yeni Bir Hayat Genel Müdürü ޞevki Akaydın, son yıllarda çok büyük trend haline gelen ABD’de doğum turizmi için Türk kadınlarının sene-de 13 milyon dolar harcadığını belirt ti.AA muhabirinin sorularını cevaplayan Akaydın, sene-de tahmini 450 Türk kadının doğum için ABD’ye gittiğini söyledi. […]

Turk-Kadini-ABDde-Dogum-icin-13-Milyon--HarciyorTürk kadını ABDde doğum için 13 milyon $ harcıyor…
Yurt dışı yaşam, sağlık ve eğitim merkezi Yeni Bir Hayat Genel Müdürü ޞevki Akaydın, son yıllarda çok büyük trend haline gelen ABD’de doğum turizmi için Türk kadınlarının sene-de 13 milyon dolar harcadığını belirt ti.
AA muhabirinin sorularını cevaplayan Akaydın, sene-de tahmini 450 Türk kadının doğum için ABD’ye gittiğini söyledi. Bunun tahmini 350’sinin kurumsal firmalar ile gittiğini ifade eden Akaydın, geriye kalan kısmının da kendi imkanları ile gittiğini anlattı.

Dünya genelinde ABD’ye doğum için gitmiş olan kadın sayısının oldukça çok daha yüksek [r] olduğunu aktaran Akaydın, özel olarak Çin’den, Rusya’dan ve Arap ülkelerinden büyük talep olduğunu dile getirdi.

Amerika’da doğum fiyatlarının şehre ve eyalete göre değiştiğini ifade eden Akaydın, “ޞu anda 15 bin dolara doğum paketleri var. Bunun içine sadece konaklama dahil değil. Ama içerisinde havalimanında karşılanması, rehberlik hizmeti, doktor ziyaretleri, özel bir hastanede doğum ve havalimanına bırakılış dahil. Buna konaklamayı da dahil ettiğinizde bir anne 10 haftalık kalış için uçak hariç 20 bin dolara doğum yaparak gelebilir” diye konuş-tu.

Türk kadınlarının ABD’de doğum yapmak için sene-de tahmini 13 milyon dolar civarında bir rakam harcadığını aktaran Akaydın, “20 eyalet, 100’ün üzerinde doktor ve hastane ile çalışıyoruz. Hamile kadınlara 32. haftadan sonra uzun uçak yolculuğu önerilmiyor. Raporlardan da ziyade bu annenin rahat bir yolculuk yapması için önemli. 32. haftada gitmiş olan bir anne eğer 40. haftada doğum yaparsa 42. haftada dönebiliyor ve toplamda ABD’de 10 haftalık bir zaman geçiriyor. Ama 32. haftayı geçen, 35. haftada gitmiş olan ve 42. haftada dönen anneler de var” diye konuş-tu.

ޞevki Akaydın, ABD’de doğum yapmanın en büyük avantajının çocuğun doğduğu andan itibaren ABD vatandaşı olması ve bu hakkın ömür boyu sürdüğünü, hiç yitirmediğini belirt ti.

AA – SÜMEYYE DALKILINÇ
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz