Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Türk Futboluna Dev Yatırım
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:41:34
Türk Futboluna Dev Yatırım

Türk futboluna dev yatırım…Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ilhan Cavcav ile görüşen Kılıç’ın, Türk futboluna 210 milyon liralık sıcak para müjdesi verdiği ifade edildi.. Yapılan yazılı açıklamanın tam metni şöyle; “Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’ndan futbol kulüplerine büyük destek geldi. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türk sporuna katkısı artarak sürüyor. […]

Turk-Futboluna-Dev-YatirimTürk futboluna dev yatırım…
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ilhan Cavcav ile görüşen Kılıç’ın, Türk futboluna 210 milyon liralık sıcak para müjdesi verdiği ifade edildi..

Yapılan yazılı açıklamanın tam metni şöyle;

“Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’ndan futbol kulüplerine büyük destek geldi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türk sporuna katkısı artarak sürüyor. Spor Toto Süper Lig isim toplumubedeli şeklinde Türk futboluna 125 milyon dolar destek [r] veren Bakanlık, iki sene-den beri geleneksel hale getirdiği sezon öncesinde Anadolu kulüplerine desteğini bu se-ne da artırarak devam ettirdi.

ANADOLU KULÜPLERiNE 7 MiLYON LiRALIK KAYNAK

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı 2013 yılı-2014 futbol sezonu öncesinde Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden kulüplere takım başı 500 bin lira tutarında toplam 7 milyon lira kaynak aktardı. Bu ödemeden Beşiktaş Takımı, Galatasaray Takımı, Fenerbahçe Takımı ve Trabzonspor Takımı feragat etti. 7 milyonluk sezon öncesinde destek Anadolu kulüplerine gidecek.

iSiM HAKKI BEDELiNDE 12 MiLYON LiRALIK ARTIޞ

Geçtiğimiz se-ne futbola 18 milyon lira yardım yapan Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, 2010-2011 sezonunda Süper Lig’in isim hakkını yıllık 125 milyon dolar karşılığında 5 yıllığına almıştı. Bu se-ne isim hakkında 12 milyon liralık bir artış gerçekleşerek 5 sene-de futbola gidecek rakam 188 milyon liradan 210 milyon liraya çıktı.

GALiBiYET BAޞINA 120 BiN LiRA

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın futbol kulüplerine sezon öncesinde verdiği destek bununla da sınırlı değil. Başkanlık yeni sezonla birlik-te futbol kulüplerinin mücadele ettikleri liglerde maç başına aldıkları primlerde de artışa gitti.

Buna göre Spor Toto Süper Lig’de mücadeleden kulüpler 2012-2013 yılı futbol sezonunda mağlup olduklarında 60 bin lira gelir elde eder iken 2013 yılı-2014 sezonunda bu rakam 70 bin liraya yükseldi. Kulüpler geçtiğimiz sezon birlikt elik başına 80 bin lira prim alırken, 2013 yılı-2014 futbol sezonunda bu rakam 10 bin lira artarak 90 bin liraya yükseldi. Yine 2012-2013 yılı sezonunda Spor Toto Süper Lig’de boy gösteren takımlar galibiyet başına 100 bin lira alırken, 2013 yılı-2014 sezonu ile birlik-te bu rakam 20 bin lira artarak 120 bin liraya yükseldi.

AVRUPA’DA MAĞLUBiYETE dahi ÖDÜL

Bakanlık Türk takımlarının Avrupa’da daha fazla mücadele edebilmesini teşvik için mağlubiyetlerine dahi prim desteği verme kararı aldı. Buna göre Avrupa’da mücadele eden Türk takımları mağlup olsalar dahi 100 bin lira prim alacaklar. Avrupa Kupası maçlarında 2012-2013 yılı futbol sezonunda birlikt eliğe 80 bin lira ödenirken, 2013 yılı-2014 sezonunda bu rakam tam 70 bin lira artarak 150 bin liraya yükseldi. Geçtiğimiz sezon Avrupa Kupası maçlarında kulüpler galibiyet başına 100 bin lira kazanırken bu rakam %100 artarak 200 bin lira oldu.

PTT 1. LiGDEKi TAKIMLARIN DA GELiRLERi ARTTI

PTT 1. lig’de mücadele eden kulüpler mağlubiyetleri halinde 30 bin lira elde eder iken bu sezon 35 bin lirayı kasalarına koyacaklar. Kulüplerin birlikt elik başına aldıkları 40 bin lira ise yeni sezonda 45 bin lira oldu. Ev sahibi takımlar geçtiğimiz se-ne kendi sahalarında kazandıkları maç sonunda 50 bin lirayı hak eder iken bu sezon bu rakam 55 bin lira oldu. PTT 1. Lig’de mücadele eden kulüplerin geçen se-ne deplasmanda galip geldikleri maç başına kasalarına 60 bin lira girerken bu sezon deplasman galibiyetlerine 65 bin lira ödenecek.

Spor Toto 2. Lig’de takımlar yine mağlubiyetleri halinde 30 bin lira kazanırken bu rakam yeni sezonda 35 bin liraya yükseltildi. birlikt elik başına kulüpler geçtiğimiz sezon 40 bin lira alırken bu sezon 45 bin lira elde edecekler. Ev sahibi takımların kendi sahalarında galip geldiklerinde aldıkları 50 bin lira bu sezon 55 bin liraya yükselirken, deplasman galibiyetlerinde de 60 bin liralık ödül 65 bin liraya yükseldi.

Spor Toto 3. Lig’de alınan mağlubiyetlere ödenen rakam geçtiğimiz sezon 30 bin lira iken bu sezon 35 bin lira oldu. Takımların aldıkları birlikt eliklere geçtiğimiz sezon 40 bin lira verilirken bu sezon kulüpler birlikt elik başına 45 bin lirayı kasalarına koyacaklar. Ev sahibi takımların kendi sahalarında aldıkları galibiyetlere verilen rakam 50 bin liradan 55 bin liraya yükselirken deplasmanda kazanılan maç sonunda bu sezon kulüpler 65 bin lira elde edecekler.

Bölgesel Amatör Lig’de de mağlubiyete ödenen rakam bu sezon 30 bin liradan 35 bin liraya yükseltildi. birlikt eliğe ödenen rakam yeni sezonda 45 bin lira olurken, ev sahibi takım kendi sahasında galip geldiği her maçta 55 bin lira, deplasmanda alınan galibiyette ise takımlar 65 bin lira elde edecekler.

CAVCAV’DAN SPOR KULÜPLERi YASASINA DESTEK SÖZÜ

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı ilhan Cavcav’la yaptıkları görüşmede jest yaparak, vakfa 500 milyon liralık destek verdi. Görüşmede Spor Kulüpleri Yasası da ele alındı. Spor Kulüplerinin Dernekler Yasası ile yönetilmesini kabullenemediğini ifaden eden Bakan Kılıç’a Cavcav Spor Kulüpleri Yasasını en az zaman içerisinde hazırlayacakları sözünü verdi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz