Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Türk Dizileri Bıyık Ekimini Patlattı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 12 Ağustos 2013 - 13:26:04
Türk Dizileri Bıyık Ekimini Patlattı

Son yıllarda bıyıklı erkek sayısındaki artışa dikkat çeken estetik cerrahlarına göre, Türkiye bundan sonra sadece saç ekiminde değil, bıyık ekiminde de gözde ülkeler arasında. Bıyık turizminin hareketlenmesinde televizyon dizilerin rolü de büyük. Bıyığın Türk ve Ortadoğulu erkek milletinin gözünde ehemmiyetli bir erkeklik sembolü olduğu öteden beri biliniyor. Doğal ve tarihi güzellikleri ile turistlerin ala-ka odağı […]

Turk-Dizileri-Biyik-Ekimini-Patlatti

Son yıllarda bıyıklı erkek sayısındaki artışa dikkat çeken estetik cerrahlarına göre, Türkiye bundan sonra sadece saç ekiminde değil, bıyık ekiminde de gözde ülkeler arasında. Bıyık turizminin hareketlenmesinde televizyon dizilerin rolü de büyük.
Bıyığın Türk ve Ortadoğulu erkek milletinin gözünde ehemmiyetli bir erkeklik sembolü olduğu öteden beri biliniyor. Doğal ve tarihi güzellikleri ile turistlerin ala-ka odağı konumundaki Türkiye, son yıllarda bıyık ekimindeki başarısı ile da ‘erkeksi’ bir görünüme kavuşmak arzulayanlar in akınına uğruyor. Estetik cerrahları son yıllarda bıyık ekimi için kapılarını çalan erkek sayısında ehemmiyetli bir artış olduğunu belirtirken, bu artışta Arap dünyasında büyük ala-ka gören Türk televizyon dizilerinin etkili bir şekilde olduğuna dikkat çekiyorlar.[r]. Pek oldukça çok erkeğin önemliye alınmak için bıyık ektirme kararı aldığını anımsatan Tulunay, haftada 5-6 hastanın bıyık ekimi için kapılarını çaldığını ifade etti.
SiYASi ANLAMI DA VAR
Erkeksi bir görünümün ana etmenlerinden biri şeklinde görülen bıyık, pek çoklarına göre siyasi manalar da taşıyor. Fransız Anadolu Çalışmaları Enstittüsü’nden antropolog Benoit Fliche, ‘gür’ bıyığın sol görüşlüler ve Kürtler arasında tercih edildiğini, ‘daha temiz’ tip bıyıkların muhafazakarlar tarafından kullanıldığını, ‘yılan dişi’ modeli ile iki taraftan uzayan bıyığın ise aşırı sağcılar tarafından mullanıldığına dikkat çekti.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz