Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Tuncay Özkan Ergenekon Hakimlerini Hsykya Şikayet Etti
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:17:11
Tuncay Özkan Ergenekon Hakimlerini Hsykya Şikayet Etti

Tuncay Özkan Ergenekon Hakimlerini Hsykya Şikayet Etti…Ergenekon Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan Tuncay Özkan, hakimleri HSYK’ya şikayet etti..Ergenekon Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan gazeteci Tuncay Özkan ile 23 se-ne 9 ay hapis cezası verilen emekli Albay Avukat Levent Göktaş, İstanbul ili 13. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı ve 4 üye hakimle ilgili, Hakimler ve Savcılar […]

Tuncay-Ozkan-Ergenekon-Hakimlerini-Hsykya-Sikayet-EttiTuncay Özkan Ergenekon Hakimlerini Hsykya Şikayet Etti…
Ergenekon Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan Tuncay Özkan, hakimleri HSYK’ya şikayet etti..
Ergenekon Davası’nda ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılan gazeteci Tuncay Özkan ile 23 se-ne 9 ay hapis cezası verilen emekli Albay Avukat Levent Göktaş, İstanbul ili 13. Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı ve 4 üye hakimle ilgili, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’na (HSYK) şikayet dilekçesi gönderdi.Özkan ve Göktaş’ın [r] avukatı Hüseyin Ersöz tarafından HSYK’ya verilen şikayet dilekçesinde, mahkemenin kararında imzaları olmayan üye hakimler Mehmet Fatih Uslu ve Ercan Fırat’ın bir gazetede çıkan söyleşida, “sanıklar ile alaka-lı müzakarelere katıldıklarını” ifade ettikleri söylen di.
Bu halin, CMK’nın”Müzakerede faka t karara ve hükme katılabilir hakimler bulunur” hükmünü ihlal ettiği ve hakimlerin tarafsızlığı ilkesine aykırı olduğu iddia edilen dilekçede, sanıklar ile alaka-lı yapılan müzakerelere, kararda imzaları bulunan hakimlerin katılması gerektiği kaydoldu.
Dilekçede, İstanbul ili 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Hüseyin Özese’nin, hakimler Fırat ve Uslu’nun müzakerelere katılmasına müsade ederek, kararda imzaları bulunan hakimler Hüsnü Çalmuk ve Sedat Sami Haşıloğlu’nun da hükmün altında imzası bulunmayan üye hakimlerin müzakerelere katılmasına göz yumarak, görevi kötüye kullanma suçunu işledikleri ileri sürüldü.
ޞikayet dilekçesinde, İstanbul ili 13. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hasan Hüseyin Özese, üye hakimler Mehmet Fatih Uslu, Ercan Fırat, Hüsnü Çalmuk ve Sedat Sami Haşıloğlu hakkında idari ve adli araştırma başlatılması talep edildi.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz