Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Trablus Bombalı Saldırıların Şokunu Atlatmaya Çalışıyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:14:13
Trablus Bombalı Saldırıların Şokunu Atlatmaya Çalışıyor

Trablus bombalı saldırıların şokunu atlatmaya çalışıyor…Lübnan’da dün bomba yüklü araçlar ile hedef alınan Trablus kenti, yaralarını sarmaya ve saldırının şokunu atlatmaya çalışıyor.Cuma namazı çıkışında iki camiyi hedef alan ve 50 şahsıın ölümüne yol açan saldırıların arkasından Trablus caddelerindeki hareketliliğin büyük ölçüde azaldığı ilgi çekiyor. Muhtemel saldırılara karşı pek çok binanın önüne demir bariyerler yerleştirildiği görülüyor.  […]

Trablus-Bombali-Saldirilarin-Sokunu-Atlatmaya-CalisiyorTrablus bombalı saldırıların şokunu atlatmaya çalışıyor…
Lübnan’da dün bomba yüklü araçlar ile hedef alınan Trablus kenti, yaralarını sarmaya ve saldırının şokunu atlatmaya çalışıyor.
Cuma namazı çıkışında iki camiyi hedef alan ve 50 şahsıın ölümüne yol açan saldırıların arkasından Trablus caddelerindeki hareketliliğin büyük ölçüde azaldığı ilgi çekiyor. Muhtemel saldırılara karşı pek çok binanın önüne demir bariyerler yerleştirildiği görülüyor. 

Patlamaların meydana geldiği bölgelerdeki güçlerini takviye eden Lübnan ordusu, Trablus’un birçok [r] bölgesinde de askeri check noktaları oluşturdu. Saldırının faillerinin bulunması için başlatılan geniş çaplı araştırma da sürüyor. 

Öte yandan Trablus toplumuve özel olarak patlamaların meydana geldiği semt sakinleri kanlı saldırının şokunu atlatmaya çalışıyor. 

AA muhabirine konuşan Mustafa el-Halid (50) adlı Lübnanlı, evinin dün hedef alınan camilerden Takva’nın yakınında olduğunu faka t saldırısı esnasında evde bulunmadığını belirterek, “Bugün buraya evimin ne hale geldiğini görmek için geldim. Eğer patlama esnasında ailemle birlik-te bu evde olsaydık neler olurdu hiç bilmiyorum. Komşularımızın tama mı patlamada yaralandılar. Evimin altında bulunan dükkanın sahibinin kızı yaşamını kaybeti. Burada manzara gerçekten korkunç. Kalbinde Allah korkusu olan hiç kimse bu büyük cinayeti işleyemez” diye konuş-tu.

Said el-Hurani (45) adlı Lübnanlı ise “Patlama esnasında oğlumla birlik-te Selam Camisi yakınındaki evimize doğru gidiyorduk. Patlamada ikimiz de yaralandık. Benim yaram hafif, ama oğlum ağır yaralandı. Buraya komşularımın halinu öğrenmek için geldim ve yine hastaneye daha 9 yaşındaki oğlumun yanına döneceğim” diye konuş-tu.

Lübnan’ın kuzey kesimindeki Trablus kentinde dün Selam ve Takva camileri yakınında cuma namazı çıkışında bomba yüklü araçlar ile tertiplenen saldırılarda, 50 şa-hıs ölmüş, 350’den fazla şa-hıs de yaralanmıştı.
Kaynak: AA

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz