Torch Kulesi Görüntüleri
Gönderen: admin Tarih: 12 Oca, 2013 At 11:31 AM | Kategorisi : Haber | 0 Yorum

Torch-Kulesi-GoruntuleriDohada 300 metre yüksekliğinde ve Olimpiyat Meşalesi şeklindeki Torch Kulesi, görenleri hayrete düşürüyor.Adını şeklinden alan ”Meşale Kulesi”ni, Doha’da şehrin en uzak yerinden bile görmek mümkün. Kule, kentin en yüksek binası olmakla kalmayıp, kilometrelerce öteden görülebilen bir ”olimpiyat merkezi” simgesi olarak biliniyor. Kule’de, bir otel, bir rezidans, panoramik manzaralı bir restoran, spor müzesi ve kulenin en üstünde, bütü n kenti denizden çöle kadar izlemeyi sağlayan görüş platformu bulunuyor. Bina, şeffaf, metal bir materyalle kaplanmış. Bu kaplama, ışığı filtreleyerek, kulenin çevresinde, farklı bir görüntü ortaya çıkarıyor.
Reklam Alanı
. Binanın gözenekli yapısı, rüzgârla başa çıkmayı kolaylaştırıyor. Örümcek Adam lakabı ile tanınan Fransız asıllı tırmanışçı Alain Robert, 300 metre yüksekliğindeki Torch Kulesi’ne hiçbir güvenlik önlemi almadan tırmanmayı başarmıştı. -Katar’ın büyüleyici stadyumları- Katar’ın 2022 Dünya Kupası Finalleri için hazırladığı stadyum projeleri oldukça alak a çekiyor. Katar, bu amaçla teknolojiden sonuna kadar faydalanan 5 yeni stadyum yapacak. Katar’ın doğusunda konumlanan 130 hektarlık alanı kaplayan ”Spor Sitesi”, Halife Stadyumu, spor akademisi, kadınlar için spor merkezi, kadınlar kulübü, havuz, fitness merkezi, ortopedi hastanesi ve bir camiden oluşuyor. tekrar dan tasarlanması planlanan 3 stadyumdan sonuncusu olan ”The Khalifa International” stadyumu, 2006 Asya Oyunları’na ev sahipliği yapmıştı. Stat, kısmen kapalı bir oturma bölümü ve uzun kemer özellikleri taşıyor. Katarlı yetkililer, 40 bin kişilik Al Halife Stadyumu’nda güneş enerjisi ile çalışan soğutma sistemi yer aldı ğınu söyled i. Sistem soğuk havayı tribünlerde bulunan koltukların altından üfleyerek, hem stadyumu hem sahayı soğutuyor. Katar, 2022 yılında düzenlenecek dünya kupasına ev sahipliği yapma hazırlıkları çerçevesinde, çölün körfeze bakan şeridinde stadyumlar, yollar, köprüler, konutlar ve oteller inşa etmek için milyarlar harcıyor. Stadyumlara gitmiş olan tüm yolların şeritleri büyütülerek, trafik problem i çözülmeye çalışılıyor.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

About -

Leave a comment

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>