FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Emniyetten Çok Önemli Pasaport Uyarısı

Topbaştan Bomba Gezi Parkı İddiası
Topbaştan Bomba Gezi Parkı İddiası

Kadir Topbaş AKPli idris Bal’ın “Başbakan Erdoğan Gezi olay ilerında yanlış yönlendirildi” iddiasına yanıt verdi. Topbaş “Elimizde ޞubat ayında yapılan bir toplantının kayıtları var. Yani İstanbul ilinde hareketlerin nasıl başlatılacağı, ne yapılacağı ile ilgili” diye konuş-tu.İstanbul ili Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iBB Maltepe sahil dolgu alanı tasarımıni yerinde inceleyerek basın mensuplarına tasarım hakkında açıklamada […]

Topbastan-Bomba-Gezi-Parki-iddiasiKadir Topbaş AKPli idris Bal’ın “Başbakan Erdoğan Gezi olay ilerında yanlış yönlendirildi” iddiasına yanıt verdi. Topbaş “Elimizde ޞubat ayında yapılan bir toplantının kayıtları var. Yani İstanbul ilinde hareketlerin nasıl başlatılacağı, ne yapılacağı ile ilgili” diye konuş-tu.
İstanbul ili Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, iBB Maltepe sahil dolgu alanı tasarımıni yerinde inceleyerek basın mensuplarına tasarım hakkında açıklamada tespit edil-di.

Maltepe sahilde açıklamada bulunan Topbaş, tasarım bittiğinde bölgeye ehemmiyetli bir hareket getireceğini, ehemmiyetli bir canlılık ve aktivite getireceğini belirt ti. Topbaş, bir gazetecinin [r] “Maltepe Belediyesi’nin bir karşı duruşu var. Belediye Başkanı “Hiçbir neti-ce almadık. toplum bizim yaptırdığımızı düşündüğü için utancımdan o bölgeye gidemiyorum” demişti. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki soruya Topbaş, “Umarım gelecekte utancından bugün buralara gelemeyen Maltepe Belediye Başkanı yarın gelecekte de utancından gelmez. Bu sefer başka türlü bir utanç ortaya çıkar. Çünkü bunlar maalesef muhalefet olsun, politika olsun diye küçük bakışlarıyla, dar görüşleri ile bir değerlendirme yaparlar. Maalesef bize hep bunu gördük” diye konuş-tu.

“VATANDAޞ SANDIKTA KARARINI VERECEK”

Topbaş, “Bazıları var ki yapılan bunca çalışmaları görmüyorlar, hatta diyorlar ki kaç sene-den beri istanbul’dalar ne yaptılar ki. Ne denir böyle diyene. Vatandaş, görüyor. Zaten onun değerlendirmesini vatandaş yarın sandıkta yapacak. Sandıkta kararını verecek. Maltepe toplumubugün utancından gelemeyen Belediye Başkanının ‘Ne yapıldığına cevap veremiyorum’ diyenin o duruşunu yarın Maltepe toplumuözellikle bu bölgeyi kullanırken, başkanları hakkındaki kararını herhalde sandıkta belirler” ifadelerini kullandı.

“ELiMiZDE ޞUBAT AYINDA YAPILAN BiR TOPLANTININ KAYITLARI VAR”

“Ak Parti Milletvekili idris Bal Gezi Parkı’ ile alaka-lı bir rapor hazırladı. Başbakan yanlış yönlendirildi. Beyoğlu Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ne çok büyük rol düşüyOrdu ili ama üstlerine düşeni yapmadılar’ gibi bir ifade var bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?” şeklindeki soruya ise Topbaş şu cevabı verdi: Taksim ile alaka-lı bir değerlendirme yapılmış. Orada tabi baktığınız yere göre değişir. Ben şunu isterdim, tek yönlü bakmak değil, boyutlarını deği-şik deği-şik değerlendirmek gerekir. Elimizde ޞubat ayında yapılan bir toplantının kayıtları var. Yani İstanbul ilinde hareketlerin nasıl başlatılacağı, ne yapılacağı ile ilgili. ޞubat ayında başlatılan ve başlayan kayıtları var. Bu kadarını söylemekle yetiniyorum. Bizim elimizde birtakım deliller var. Bunlar bir senaryo, bir deği-şik manipülasyon. Niçin Taksim’deki Cumhuriyet Caddesi ortasında 40 cm çapındaki çınar ağaçları kaldırılırken, budanırken ki orman fakültesi ve kurulu tarafından denetimi de yapılan bir çalışmaydı Sadabat’a dikildi. Hiç kimsenin bir gıkı çıkmadı. Gezi Parkı kenarında çitle çevrilmiş, iki mlik yaya güvenliği için noktaya gelince kıyamet koptu. Neden, çünkü biliniyOrdu ili bu noktaya gelince hassas bir konu. Çevrecilik adına bir adım atılabilir.”

“HATTA BUNDAN SONRASI iÇiN dahi KENDiLERiNCE YAPTIKLARI ÇALIޞMALARDAN HABERDARIZ”

“Toplantı yerli mi, yabancı mı, marjinal gruplar mı yoksa siyasilerin yaptığı bir toplantı mı?” sorusu sonucu Topbaş, “Siyasi değil. ama içerisinde siyasilerden de zannediyorum bir kaç şa-hıs olabilir. Onların ayrınntıını söyleyemeyeceğim. Burada yerli bir takım insanlar var. Hatta bundan sonrası için dahi kendilerince yaptıkları çalışmalardan haberdarız. istihbarat bunları biliyor. Bize de ulaşan bilgiler var. Gelen bilgileri de biz ilgililere aktarıyoruz. Bize de bir yerden geliyor zaten” diye konuş-tu.

“ZEMiNi oldukça çok GÜÇLENDiRDiK”

“Maltepe sahil dolgu alanı tasarımınde, deprem riskine karşı ne gibi tedbirler alındı?” sorusuna ise Topbaş, “Marmara’daki bir deprem onun getirebileceği etkiler her şey dikkate alındığını ifade etmek isterim. Bundan dolayı burada bir konaklama yok. Doğru bir iş yaptık. Çünkü zemini oldukça çok güçlendirdik. Lodos dalgalara karşı etkileri ortadan kaldırabilecek güce malik bir koruma bandı oluşturduk sahilde” diye konuş-tu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz