Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

TFFden Flaş Yabancı Kararı..
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 07:46:16
TFFden Flaş Yabancı Kararı..

Spor Toto Süper Lig kulüpleri gelecek sezon 5+0+3 şeklinde uygulamaya geçmesi planlanan yabancı oyuncu statüsü konusunda şimdiden kolları sıvadı…Kulüpler Birliği bu sezon uygulamaya sokulan 6+0+4 kuralının önümüzdeki sene-den itibaren 5+0+3’e dönmesinin yaratacağı sıkıntıları dikkate alarak düğmeye erken basma kararı aldı.6+0+4’e geçen se-ne imza atmalarına rağmen sonuçlarını erken kestiremeyen ve sıkın-tı yaşayan kulüpler, gelecek se-ne işin […]

TFFden-Flas-Yabanci-KarariSpor Toto Süper Lig kulüpleri gelecek sezon 5+0+3 şeklinde uygulamaya geçmesi planlanan yabancı oyuncu statüsü konusunda şimdiden kolları sıvadı…
Kulüpler Birliği bu sezon uygulamaya sokulan 6+0+4 kuralının önümüzdeki sene-den itibaren 5+0+3’e dönmesinin yaratacağı sıkıntıları dikkate alarak düğmeye erken basma kararı aldı.6+0+4’e geçen se-ne imza atmalarına rağmen sonuçlarını erken kestiremeyen ve sıkın-tı yaşayan kulüpler, gelecek se-ne işin boyutlarının daha da ağır olacağını hesaplayarak çalışmalarını bu yönde [r] yoğunlaştırdı. Kulüpler Birliği’nin önceki gün yaptığı toplantıda bu mesele gündeme gelir iken, kulüplerin ortak hareket ederek bu işi son dakikaya bırakmamaya kararlı oldukları söylen di.Alınan bilgilere göre toplantıda kulüplerin bu sezon yürürlüğe giren 6+0+4 kuralında karar kıldıkları ve daha ileri seviyede bir uygulamaya en az zaman içerisinde hazır olmadıkları dile getirildi. Galatasaray Takımı’ın bu meselede kararlı olduğu, ötek i kulüplerin büyük çoğunluğunun da buna destek verdiği söylen di. faka t Fenerbahçe Takımı’nin yabancı sayısı ile alaka-lı önceden alınmış kararların uygulanmasını rica ettiği biliniyor.

Kulüplerin yabancı kontenjanı ile alaka-lı Türkiye Futbol Federasyonu ile ileriki günlerde temas kurarak gelecek sezonki 5+0+3 uygulamasını engellemeye çalışacakları söylen di.Genç oynatana TFF’den teşvikTürkiye Futbol Federasyonu (TTF) icra Kurulu, Genç oyuncu Teşvik Sistemi’ni kabul etti.

TFF’den yapılan açıklamada, icra Kurulu’nun önceki gün yaptığı toplantıda, Spor Toto Süper Lig ve PTT 1. Lig’de genç futbolcuların saptanan kriterlerde zaman alması halinda kulüplerine maddi teşvik sağlanmasına karar verildiği kaydoldu.

2013 yılı-2014 sezonu Süper Lig maçlarında, 12. yaş gününden itibaren müsabakanın oynanacağı tarihe kadar kesintili ya dakesintisiz en az 2 se-ne kulüpte tescili devam etmiş, 01.01.1994 ve daha sonra doğmuş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı futbolcular, sezon sonu itibariyle en az 1170 dakika zaman alması halinde oynayan her oyuncu için kulübüne 150 bin lira teşvik verilecek.

PTT 1. Lig’de ise aynı şartlardaki oyuncunun sezon sonu itibariyle en az 1350 dakika sahada kalması halinda ise oynayan her oyuncu için kulübüne 100 bin lira teşvik sağlanacak.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz