Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

TESK Kredi Kartı Borcu Olan 1 Milyon 600 Bin Kişi Zor Durumda
  • Ana Sayfa » Haber
  • 24 Ağustos 2013 - 12:19:28
TESK Kredi Kartı Borcu Olan 1 Milyon 600 Bin Kişi Zor Durumda

TESK Kredi kartı borcu olan 1 milyon 600 bin kişi zor durumda… Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi kartı borcunu ödeyemeyen olan 1 milyon 600 bin şahsıın zor durumda olduğunu ve bu misafirin sıkın-tı içerisinde yaşadığını söyled i. Plandöken, “Bu dönemde bankalar bu sorunla ilgilenmeli ve kanuna gerek kalmadan 1 milyon […]

TESK-Kredi-Karti-Borcu-Olan-1-Milyon-600-Bin-Kisi-Zor-DurumdaTESK Kredi kartı borcu olan 1 milyon 600 bin kişi zor durumda…

Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kredi kartı borcunu ödeyemeyen olan 1 milyon 600 bin şahsıın zor durumda olduğunu ve bu misafirin sıkın-tı içerisinde yaşadığını söyled i.

Plandöken, “Bu dönemde bankalar bu sorunla ilgilenmeli ve kanuna gerek kalmadan 1 milyon [r] 600 bin şahsıın kart borçları yenide n dan yapılandırılmalı. Türkiye’de kredi kartı sayısı 56 milyonu, toplam banka kartı sayısı da 95 milyona yaklaştı. Bu yılın ilk yarısında bireysel kredi kartı harcama tutarı ise, 78 milyar lira oldu. Son verilere göre, bankaların verdikleri tüketici kredileri de 230 milyar lirayı geçti. Tüketici kredilerinin 104 milyar lirası konut, 8.3 milyar lirası taşıt, 80 milyar lirası ihtiyaç, 37.4 milyar lirası da ötek i kredilerden oluştu.” diye konuş-tu.

“EKONOMiDE sıkıntı-lı DÖNEME GiRiLDi”

meseleye dairyazılı bir açıklamada bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Amerikan Merkez Bankası FED’in izahatlarının arkasından ekonomide sıkıntı-lı bir döneme girdik. Lakin, Türkiye ekonomisi bu sıkıntıları aşabilir güçtedir. Bu dönemin en az zarar ile atlatılması bankaların elinde. Bankalar birikmiş kredi ve kredi kartı borçlarını uygun bir şekilde yenide n dan yapılandırmalıdır ve mutlaka kredi kartı faizleri düşürülmelidir.” diye konuş-tu.

“KANUNA GEREK YOK”

Kart borçlarının yapılandırılması için kanun çıkarmaya gerek olmadığının altını çizen Bendevi Palandöken, “Bir kanuna gerek olmadan bankalar bir araya gelerek birikmiş kredi ve kredi kartı borçlarını yenide n dan yapılandırabilirler. 1 milyon 600 bin şa-hıs 4 milyar liranın üzerindeki kredi kartı borcunu ödeyememektedir. Bir yapılandırma olmaması halinde ne bu borçlar ödenebilir ne de bankalar alacaklarını tahsil edebilirler. Herkes için en uygun çözüm de borçların bankalarca yenide n dan yapılandırılmasıdır.” ifadelerini kullandı.

“FAiZLER YÜKSELDiKÇE BORÇLAR ÖDENMEZ”

Amerikan Merkez Bankası FED’in kararı ile son günlerde faizlerin de yükseldiğini ifade eden Palandöken, “Faizler yükseldikçe ödenmeyen borçlar daha da ödenemez bir hale geliyor. Bu da piyasaların daralmasına nede n oluyor. Birikmiş borçların yapılandırılması, bu dönemde ekonomide de bir rahatlama sağlayabilir ve piyasalara nefes aldıracaktır.” ifadesinde tespit edil-di.

Kaynak: Cihan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz