Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Temizlik İşçilerinin İşine Son Verildi Ameliyat Bekleyen Hastalar Mağdur Oldu
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:13:47
Temizlik İşçilerinin İşine Son Verildi Ameliyat Bekleyen Hastalar Mağdur Oldu

Temizlik işçilerinin işine son verildi ameliyat bekleyen hastalar mağdur oldu… Batman ili Bölge Devlet Hastanesi Ameliyathane ve Yoğun Bakım Ünitelerinde çalışan temizlik elemanlarının işine son verilmesinin hastanede ameliyat olmayı bekleyen hastaları mağdur ettiği ileri sürüldü. Ameliyathane bölümünde görevlendirilmiş temizlik personellerinin işine son verilmesi netice-si hastalarının mağdur olduğunu ifade eden birtakım hasta yakınları, ameliyathane [r] önünde […]

Temizlik-iscilerinin-isine-Son-Verildi-Ameliyat-Bekleyen-Hastalar-Magdur-OlduTemizlik işçilerinin işine son verildi ameliyat bekleyen hastalar mağdur oldu…

Batman ili Bölge Devlet Hastanesi Ameliyathane ve Yoğun Bakım Ünitelerinde çalışan temizlik elemanlarının işine son verilmesinin hastanede ameliyat olmayı bekleyen hastaları mağdur ettiği ileri sürüldü.

Ameliyathane bölümünde görevlendirilmiş temizlik personellerinin işine son verilmesi netice-si hastalarının mağdur olduğunu ifade eden birtakım hasta yakınları, ameliyathane [r] önünde görevliler ile tartıştı.

Batman ili Bölge Devlet Hastanesi Ameliyathane ve Yoğun Bakım Ünitelerinde çalışan temizlik elemanlarının iş akitlerinin feshedilmesi sıkıntıya sebe p oldu. Hastanenin kuruluşundan bu yana 6 yıldır görev alan müteahhit elemanları, iş akitlerinin feshedilmesi nedeni ile işlerinden oldu. 12 şahsıın dün itibariyle iş akitlerinin feshedilmesiyle ameliyathanede temizlik ve hijyen alanlarında ve doktorların ameliyatlarda önemli sorun-lar yaşadığı söylendi.

“HASTAMIZ ÖLSE HESABINI KiM VERECEK?”

Hastanede uzun süredir yatarak tedavi gören annesinin dün ameliyat olması gerektiğini, faka t ameliyathaneden geri çevrildiğini ifade eden Medeni Gül duruma tepki gösterdi. Hastasının halinun ne olacağını soran Gül, “Ameliyathanede görev alanların iş akitlerinin feshedilmesi netice-si hastalar mağdur oldu. Hastamıza bir şey olursa bunun hesabını kim verecek?” diye konuş-tu.

Dün itibariyle iş akitleri feshedilen temizlik görevlileri, hastanenin kuruluşundan bu yana çalıştıklarını belirterek, “Kimimiz evli, kimimiz borçlu halimuz, oldukça çok kötü. En azından işimizin ehli olduk, işimizi öğrendik. Yerimize başka şahısla-rın işe alınacağı iddia ediliyor. Yeni alınabilir şahısla-rın kalifiye eleman olmaması halinda önemli sorun-lar yaşanacak.” diye konuş-tu.

Hastane görevlileri ise izah yapmaktan kaçınarak, ihale süresinin ve yüklenici firma ile olan sözleşmenin bitimi ile bu problemi n yaşandığını, iş akitlerinin firma tarafından feshedildiğini belirtmekle yetindi.
Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz