Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Tekrarlanan Düşükler Araştırılmalı
  • Ana Sayfa » Haber
  • 23 Ağustos 2013 - 12:51:38
Tekrarlanan Düşükler Araştırılmalı

Tekrarlanan düşükler araştırılmalı…Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Nazan Aydoğdu Soy, gebeliklerin ilk 12 haftasında ardarda ve kendiliğinden oluşan düşüklerin yenide nlayan gebelik kaybı olduğunu ve araştırılması gerektiğini belirt ti.Üç düşükten sonra düşük nedenini belirlemek için detaaylı bir araştır-ma başlatmak gerektiğini ifade eden Medical Park Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jin. Op. […]

Tekrarlanan-Dusukler-ArastirilmaliTekrarlanan düşükler araştırılmalı…
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Nazan Aydoğdu Soy, gebeliklerin ilk 12 haftasında ardarda ve kendiliğinden oluşan düşüklerin yenide nlayan gebelik kaybı olduğunu ve araştırılması gerektiğini belirt ti.
Üç düşükten sonra düşük nedenini belirlemek için detaaylı bir araştır-ma başlatmak gerektiğini ifade eden Medical Park Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jin. Op. Dr. Nazan Aydoğdu Soy, ‘’Yapılan araştırmalara rağmen belirgin bir sebe p bulunamama ihtimalinin yüksek olduğu akılda bulundurulmalıdır. Belirgin bir sebe p bulunmadığı [r] takdirde mümkün olduğunca sık gebe kalmaya çalışılmalıdır. Herhangi bir nede n yoksa üç düşükten sonra normal bir gebelik oluşması ihtimali yüzde 70 civarındadır. Dolayısı ile bu proble-mi olan kadın milleti hiçbir şekilde ve hiçbir şekilde umutsuzluğa kapılmamalıdır.” bilgisini verdi. UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN yenide nlayan düşüklerde en ehemmiyetli nedenlerin annenin yaşı, genetik faktörler, hormonal nedenler, enfeksiyonlar, rahmin şekil bozuklukları ya darahimdeki kitleler olabileceğini anımsatan Op. Dr. Nazan Aydoğdu Soy konuşmasına şöyle devam etti: ‘’Bu hastalıklara yönelik şeklinde bir sonraki hamilelik öncesinde ultrason muayenesi, kanda hormon tetkikleri, enfeksiyon araştırması, rahim TV filmi çekilmesi, histeroskopi gibi tetkikler yapılır. Bu tetkiklerin sonucuna göre takibinizi yapan doktorunuz ne zaman gebe kalmanızın uygun olacağını ve gebelik öncesinde ya daesnasında dikkat edilecek meseleleri size söyleyecektir. Uygun bir yaklaşımla başarılı bir gebelik olasılığının oldukça çok yüksek olacağını unutmayınız. iyi bir tedavi ile ard arda 8-10 düşükten sonra dahi gebe kalma şanısınız mevcuttur.” ifadelerini kullandı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz