Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Tayland Başbakanı Shinawatra Tacikistanda
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:22:12
Tayland Başbakanı Shinawatra Tacikistanda

Tayland Başbakanı Shinawatra Tacikistanda… Tayland Başbakanı Yingluck Shinawatra, resmi ziyarette bulunmak üzere Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’ye geldi.Shinawatra, Duşanbe havalimanında Tacikistan Başbakanı Akil Akilov tarafından karşılandı. Uluslararası Su Konferansı ve resmi ziyaret maksadı ile Duşanbe’ye gelen Tayland Başbakanı, ilk görüşmesini Devlet Başkanı imamali Rahman ile yaptı. Tayland Başbakanı için resmi karşılama töreni düzenlendi. Tacikistan Devlet Başkanlığı’ndan yapılan […]

Tayland-Basbakani-Shinawatra-TacikistandaTayland Başbakanı Shinawatra Tacikistanda…

Tayland Başbakanı Yingluck Shinawatra, resmi ziyarette bulunmak üzere Tacikistan’ın başkenti Duşanbe’ye geldi.

Shinawatra, Duşanbe havalimanında Tacikistan Başbakanı Akil Akilov tarafından karşılandı.

Uluslararası Su Konferansı ve resmi ziyaret maksadı ile Duşanbe’ye gelen Tayland Başbakanı, ilk görüşmesini Devlet Başkanı imamali Rahman ile yaptı. Tayland Başbakanı için resmi karşılama töreni düzenlendi.

Tacikistan Devlet Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rahman ile Shinawatra, [r] iki ülke arasındaki işbirliği ilişkilerini yorumladı. ayrıyetten, taraflar turizm sektöründeki işbirliğinin arttırılması için Bangkok ile Duşanbe arasında direkt uçak seferlerin yapılması konusunda anlaşdı.

Görüşmelerden sonra ortak bildiri yayımlandı ve iki ülke arasında diplomatik ve hizmet pasaportu olan halka vizelerin kaldırılması yönünde bir mutabakata imza atıldı.

Tayland Başbakanı Shinawatra, yarın Duşanbe temasları kapsamında Uluslararası Su Konferansı’na katılacak. Duşanbe yönetiminin ev malikliği yaptığı konferansa, Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği gibi uluslararası örgütlerden üst düzey temsilciler yakınında bakanlar ve oldukça çok sayıda uzman katılacak.

Tacikistan ile Tayland arasındaki diplomatik ilişkiler 5 Ağustos 1992 yılında kuruldu. iki ülke arasındaki ticari ilişkiler ülke yönetimlerinin rica ettiğinin oldukça çok altında kalıyor. Geçen se-ne dış ticaret hacmi 1,9 milyon dolar seviyesine ulaşmıştı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz