Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Tatil Karakteriniz Hangisi?
  • Ana Sayfa » Haber
  • 16 Ağustos 2013 - 08:36:00
Tatil Karakteriniz Hangisi?

Hemen hepimiz o anı bekliyoruz; yıllık iznimizi alabilir ve her şeyi geride bırakıp tatile çıkacağız. faka t araştırmalara göre, pek çok şa-hıs tatilini rica ettiği gibi geçiremiyor çünkü ne rica ettiğini tam şeklinde bilmediği için en başından hata yapıyor. Tatili kim sevmez ki? çoğunluğumuz, neredeyse tüm bir se-ne boyunca o anı bekliyor ve güzel bir […]

Tatil Karakteriniz Hangisi? Hemen hepimiz o anı bekliyoruz; yıllık iznimizi alabilir ve her şeyi geride bırakıp tatile çıkacağız. faka t araştırmalara göre, pek çok şa-hıs tatilini rica ettiği gibi geçiremiyor çünkü ne rica ettiğini tam şeklinde bilmediği için en başından hata yapıyor.
Tatili kim sevmez ki? çoğunluğumuz, neredeyse tüm bir se-ne boyunca o anı bekliyor ve güzel bir seyahatin planlarını yapıyoruz. Anca k yapılan araştırmalara göre, pek oldukça çok şa-hıs tatilden geriye tam şeklinde tatmin olamadan dönüyor. Araştırmacılarsa, bunun sebebi nin şahısla-rın kendilerini oldukça çok iyi tanımamaları ve tam şeklinde ne rica ettiklerini bilmemeleri olduğunu anlatıyor.[r].Plancı mısınız, Değil mi?
Kimileri tatilin neredeyse, her bir gününü, saatini planlamaya bayılır, bazılarıysa bir arkadaşı ya da tur rehberinin peşinde gelişigüzel dolaşmayı severler. Tatilden alacağınız zevk de aslında tamamen bu tercihinize bağlıdır. Plansız yapamayan birisine “nerede saba h saatlerin de orada akşam” tarzı bir gezi, işkence gibi gelir iken, sürprizleri sevenler de her dakikası önceden ayarlanmış bir tatilden bir o kadar sıkılırlar.Öneri: Eğer tatillerinizi önceden planlamayı sevmiyor iseniz, sırf böylesi daha iyi olabilir diye bunu yapmayın. Bir grupla birlik-te tatile çıkıyor iseniz, işi düzen meraklılarına bırakın ve karışmayın onlar her şeyi planlasınlar, size de tatilin tadını çıkarmak kalsın.Yeniliklere Ne Kadar Açıksınız?
Yenilikleri seven ve maceradan hoşlanan kişiler, Genellde tatillerde daha ev-vel hiç gitmedikleri yerlere gitmeyi sever, hatta bir geziye birden fazla durak sığdırırlar. Tatilleri boyunca, ne kadar oldukça çok yeni şey, yeni yemek keşfeder ve ne kadar fazla yeni insan tanırlarsa onlar için o kadar iyidir. Onlara göre, iyi geçmiş bir tatil, dolu dolu geçmiş, her saniyesi değerlendirilmiş bir tatille aynı anlama gelir. Öte yandan bazılarına göre, tatilin tek bir anlamı vardır; o da sonuna kadar tembellik yapmak, sadece güneşin yönüne göre şezlongu döndürmek. Siz bunlardan hangisisiniz? Tatile çıkmadan ev-vel buna kesin bir karar verin.Öneri: En yakın arkadaşınız, Peru’da lamaları severken oldukça çok eğlendiğini ya da Kızıldeniz’de köpekbalıkları ile dalmanın müthiş bir zevk olduğunu anlatabilir. Ama siz yine de kalbinizin sesini dinleyin ve gerçekten rica ettiğiniz bu değilse, Facebook’ta birtakım “havalı” fotoğraf için, güneş, kum, deniz üçlüsünden vazgeçmeyin. Peki ya sizin de içinizde bir yerlerde bir maceracı varsa? Öyleyse ufkunuzu yavaş yavaş genişletin ve yeni yerlere sadece iki-üç günlüğüne gitmeyi deneyin.Uyumlu Birisi misiniz, Yoksa Stresli mi?
Geçmişteki tatillerinizi, tatil partnerlerinizle yaşadıklarınızı iyice hatırlayın ve kendi kendinize dürüstçe itiraf edin: siz gerçekten uyumlu, geçinilmesi kolay birisi misiniz? Bu soruya kolayca yanıt vermenin bir yolu da, sadece arkadaşlarınızla değil, otel çalışanlarıyla, rehberler ile ya da hostesler ile yaşadığınız küçük-büyük bütü n tartışmaları gözden geçirmenizle mümkün. Bu tartışmaların sayısı hatırlayamayacağınız kadar çoksa pek de uyumlu birisi olduğunuzu iddia etmek mümkün değil.Öneri: Tatilde dinlenmeye ve şehrin, işin bütü n stresinden uzaklaşmaya gittiniz. Öncelikle şimdi-lik olmamış şeyler için endişelenmeyi bırakın (ya uçağı kaçırırsam, ya otel iyi değilse gibi) ve rahat olun. Tatil esnasında da, rica ettiğiniz kadar hızlı olmayan garsona ya da her sorunuzu tam şeklinde cevaplayamayan rehbere kafayı takmanız ve onlar ile tartışmanızın en büyük zararını yine siz göreceksiniz. Kaygıları, stresi, endişeleri ve sıkıntıları şehirde bırakın.
Elinizden geldiğince rahatlamaya, kafanıza hiçbir şeyi takmamaya çalışın. Bir şeye sinirlendiğinizde, içerisinde yer aldı ğınuz halin pozitif yanlarını kendinize hatırlatın: “Otel biraz eski faka t plaj ve deniz benzersiz” gibi…Mükemmeliyetçi Yanınız Var mı?
Hepimizin hayalinde bir “muhteşem tatil” imajı vardır. Hava harikadır, deniz kusursuz, otelse başka hiçbiriyle kıyaslanamayabilir kadar iyidir. Ama öte yandan, hepimiz aslında böyle bir tatilin hiçbir şekilde var olmayacağını biliriz. Tatillerde ufak ya da büyük birtakım sıkıntı-lar çoğu zaman çıkar. Ve ne yazık ki, hiçbir tatil %100 kusursuz ilerlemez. Eğer siz de yaşamındaki her şeyin tamamen sorunsuz yürümesini arzulayanlar denseniz işiniz tatillerde daha zor olabilir.Öneri: Mükemmeliyetçi yanınızı hiç değilse, tatillerde bir kenara bırakın. Kendinize sıklıkla “tatilde” olduğunuzu hatırlatın ve her ne olursa olsun, şimdi bir deniz kenarında ya da dağda, rica ettiğiniz bir yerde yakınlarınızla olmanın, bir ofiste çalışıyor olmaktan daha iyi olacağını düşünün. Tatile çıkmadan ev-vel ufak, tefek problemler ile mücadelenızın olası olacağını hatırlayın ve kendinizi bu tablolara hazırlayın. Tabii ki böylece, her şey kusursuz ilerlerdiğinde buna süreklikinden de daha fazla sevinme şansınız olacak.
Cosmopolitan

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz