Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Taşınamayan Tersane Gemi Üretmeye Devam Ediyor
  • Ana Sayfa » Haber
  • 27 Ağustos 2013 - 10:32:43
Taşınamayan Tersane Gemi Üretmeye Devam Ediyor

Taşınamayan tersane gemi üretmeye devam ediyor… Muğla’nın Fethiye ilçesi içerisinde bulunan ve taşınması gündemde olan tersanede yapılan 8 kamaralı 36 m uzunluğundaki mavi tur teknesi denize indirildi. Fethiye’de Karagözler Mahallesi’nde yerleşim yerleri arasında kalan tersanenin kaldırılması gündemdeki yerini koruyor. 12 yıldır gündemde olan Anca k bir türlü sonuçlanmayan yeni çalışma [r] ile şehir merkezinde kalan […]

Tasinamayan-Tersane-Gemi-Uretmeye-Devam-EdiyorTaşınamayan tersane gemi üretmeye devam ediyor…

Muğla’nın Fethiye ilçesi içerisinde bulunan ve taşınması gündemde olan tersanede yapılan 8 kamaralı 36 m uzunluğundaki mavi tur teknesi denize indirildi.

Fethiye’de Karagözler Mahallesi’nde yerleşim yerleri arasında kalan tersanenin kaldırılması gündemdeki yerini koruyor. 12 yıldır gündemde olan Anca k bir türlü sonuçlanmayan yeni çalışma [r] ile şehir merkezinde kalan tersanenin taşınması sağlanacak. Çiftlik beldesinde 150 dönüm arazinin tahsisinin sağlanmasına rağmen Kültür ve doğa Varlıkları Koruma Kurulu’nda bekleyen tasarım onaylanmadığı için şimdi-lik bir çalışma yapılamıyor.

Otellerin arasında kalan ve mezbelelik bir görünüme malik olan tersane, tüm olumsuzluklara rağmen üretimine sürüyor. Aynı tersanede yapılan, işçiliği ve tasarımı buradaki işçilere ait olan 36 mlik 8 kamaralı Big Boss adlı mavi tur teknesi denizle buluşturuldu. 20 aylık çalışmanın arkasından yapımı tamamlanan mavi tur teknesini denize indirme çalışması esnasında Karagözler Mahallesi ile yarımadayı birbirine bağlayan yol kısa olan süreliğine de olsa trafiğe kapandı. Yolun trafiğe kapanmasının arkasından bir oldukça çok yerli ve yabancı tatilci yolun kapanmasının arkasından araçlarından inerek Big Boss adlı teknenin denize indirilmesini izledi.

“SAĞLAM iޞÇiLiK VAR AMA TERSANENiN GÖRÜNTÜSÜ CAYDIRIYOR”

iş adamı Veysel Cingöz, seneler-dir piyasanın içerisinde olduğunu ifade ederek, tersanelere ya ruhsat verilmesini ya da taşınıp tesisleşmenin gerçekleştirilmesi gerektiğini belirt ti. Eylül ayında İstanbul ili Pendik’te yapılabilir fuarda teknenin görücüye çıkacağını ifade eden Cingöz, “20 aydır devam eden çalışmaların sonunda tekneyi tamamlayıp denize indirgedik. oldukça çok mutluyum. Fethiye’de oldukça çok iyi ustalar var. faka t dışarıdan gelen insanlar tersanenin halinu görüp yatırım yapmaya korkuyorlar. Ben burada yaşıyorum ve herkesi tanımama rağmen birtakım bazı tedirgin olduğum oluyor. önemli paralar yatırıyoruz. Tesisleşme olursa sektör önemli manada sıçrama yapar.” diye konuş-tu.

“ÇAMUR içerisinde MARKA OLAN FiRMALARIMIZ VAR”

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Akif Arıcan, daha önceki bir ifadesinde tersanenin hali ile alaka-lı ekonomik değerlendirmelerde bulunmuştu. Arıcan, tersanenin taşınma sürecinin uzamasının ilçe ekonomisine negatif etki yaptığına değindi. Firmaların, çamur içerisinde tekne yapmaya çalıştığını anlatan Arıcan, böyle bir ortama yatırımcı çekmenin zor olacağını anlattı.

Bu zor şartlara rağmen, Fethiye’de yapılan teknelerin marka olduğine dikkat çeken Arıcan, “Mezbele haliyle dahi marka yat ve teknelere imza atan Fethiye’deki sektör temsilcileri fiziki şartları düzgün bir yerde neler neler yapar.” diye konuş-tu.

Kaynak: Cihan

HABERiN RESiMLERi

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz