Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Tarihin En Büyük Sel Felaketi
  • Ana Sayfa » Haber
  • 19 Ağustos 2013 - 15:20:36
Tarihin En Büyük Sel Felaketi

Tarihin en büyük sel felaketi…Rusya, tarihinin en büyük sel felaketlerinden birini yaşıyor. Çin’de de etkili bir şekilde olan sağanak dolayısı ile olan sel ve toprak kaymalarında 105 şa-hıs öldü, 115 şa-hıs kayboldu.Rusya’nın Amur ve Habarovsk bölgelerinde olan sel ve su taşkınları nedeni ile 17 bin civarında şa-hıs tahliye edildi. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı Uzakdoğu Bölge […]

Tarihin-En-Buyuk-Sel-FelaketiTarihin en büyük sel felaketi…
Rusya, tarihinin en büyük sel felaketlerinden birini yaşıyor. Çin’de de etkili bir şekilde olan sağanak dolayısı ile olan sel ve toprak kaymalarında 105 şa-hıs öldü, 115 şa-hıs kayboldu.
Rusya’nın Amur ve Habarovsk bölgelerinde olan sel ve su taşkınları nedeni ile 17 bin civarında şa-hıs tahliye edildi. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı Uzakdoğu Bölge Merkezi, 121 yerleşim birimin sular altında kaldığını ve 82 yerleşim biriminde 5306 evin sular altında yer aldı ğınu duyurdu.

Bölgede günlerdir [r] devam eden yağışlar nedeni ile Amur Nehri’nin su yüksekliği Habarovsk kentinde 6,5 mnin sonucu çıkarak 1897 yılından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştı. Dün gece 17 cm yükselen nehir sularının, daha da yüksek seviyelere çıkacağı tahmin ediliyor.

ÇiN’DE DE 105 Kiޞi SEL KURBANI

Çin’in kuzeydoğusunda ve güneyinde etkili bir şekilde olan sağanak dolayısı ile olan sel ve toprak kaymalarında 105 şa-hıs öldü, 115 şa-hıs kayboldu.

Çin’in resmi haber ajansı Xinhua, özel olarak Liaoning ve Guangdong eyaletlerinde bilançonun ağır olduğunu ve yüz binlerce şahsıın afet bölgelerinden tahliye edildiğini diye konuş-tu.

Çin hükümeti, sel ve toprak kaymalarından tahmini 8 milyon şahsıın etkilendiğini belirtirken, ülkenin kuzeyinde son zamandaki en şiddetli sellerin yaşandığına işaret ediliyor.

Ülkenin güneyinde ise Utor Tayfunu sonrası aralıksız yağışlar sürüyor. Bölgede fırtına ve seller 22 can alırken, günlük hayat felce uğradı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Tarihin En Büyük Sel Felaketi, 9.0 out of 10 based on 1 rating
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz