Uygun Kredi Bak

Uygun Kredi Bak

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

FETÖcü Ünlü Kaymakamla İlgili Flaş Detaylar

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Arıcı Çocukların Borazan Ve Tenekeli Kuş Nöbeti

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Kızılay Başkanı Kınıktan Arakan Çağrısı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Yol Kenarında Ağaca Asılı Gelinlik Şaşırttı

Talabaniyi Komaya Sokan Gizli Ses Kaydı
Talabaniyi Komaya Sokan Gizli Ses Kaydı

Irak’ta yayın yapan Bas gazetesinin haberine göre Başbakan Maliki , bu ayın 17’sinde Süleymaniye’den Bağdat’a dönen Celal Talabani ‘yi ofisinde ziyarete gitti. Görüşmede, Bağdat ile Erbil’deki Bölgesel Kürt Yönetimi arasında yaşanan Kerkük, petrol ve tartışmalı bölgeler gibi sıkıntıların yanısıra Sünniler ile yükselen gerilim de konuşuldu. Yeni ޞafak’ta yer alan haberde, Erbil ve Bağdat arasındaki sıkıntıların gündeme […]

Talabaniyi-komaya-sokan-gizli-ses-kaydiIrak’ta yayın yapan Bas gazetesinin haberine göre Başbakan Maliki , bu ayın 17’sinde Süleymaniye’den Bağdat’a dönen Celal Talabani ‘yi ofisinde ziyarete gitti. Görüşmede, Bağdat ile Erbil’deki Bölgesel Kürt Yönetimi arasında yaşanan Kerkük, petrol ve tartışmalı bölgeler gibi sıkıntıların yanısıra Sünniler ile yükselen gerilim de konuşuldu. Yeni ޞafak’ta yer alan haberde, Erbil ve Bağdat arasındaki sıkıntıların gündeme gelmesinden sonra Maliki konuyu Talabani’nin müsteşarı ve Al Mada isimli gazetenin başyazarı Fahri Kerim’in elindeki ses kasetine getirdi. Köşesinde gizli ses kaydının bir bölümünü yayımlayan Kerim, kasette Maliki’nin Talabani’ye Sünnileri şikayet ederek ‘Musul’daki Sünniler işbirlikçi ve komplocu. Vatansever değiller. Bu ayrılıkçıları Kürdistan bölgesine katmalısın’ şeklinde konuştuğini aktarıyor.

SERT SÖZ DÜELLOSUHabere göre Maliki, Talabani’den Kerim’im köşesinde dile getirdiği bu iddiaları yalanlamasını istedi. ancak Talabani, bu talebi reddedince iki isim arasında şiddetli bir söz düellosu başladı. Bir noktadan sonra Talabani oturduğu yerde fenalaştı ve hemen hastaneye kaldırıldı. Haberde Maliki’nin Talabani’nin ofisinden çıktıktan sonra polis ekipleriin kısa zaman sonra Kerim’in evine baskın düzenlediği de kaydedildi. ‘GEREKiRSE YAYINLARIM’Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin müsteşarı Fahri Kerim, 18 Aralık’ta Bağdat’da düzenlediği basın toplantısında, ‘polis ekipleri benden devletin evini boşaltmamı istedi. Maliki’nin ses kayıtları yanımda. Eğer gerekirse dağıtırım’ şeklinde konuştu. Suudi Arabistan’dan yayın yapan ilaf sitesi de Maliki’ye ait ses kasetinin olduğunu doğrulayarak, Talabani’nin ‘Fahri Kerim’in yanında ses kaydı var. Eğer ona bir şey olursa kasedi yayımlayacak’ şeklinde konuştuğini aktardı.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
  • Etiketler
  • Yorumla
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz